Motyw przewodni w pokoju dziecka – co jest w trendzie?

Lubisz imprezy z motywem przewodnim? Te wszystkie zabawy andrzejkowe i maskarady, gdzie każdy ma ubrać się na biało, przywdziać maskę konia albo wyglądać jak świta królowej Wiktorii? Ja uwielbiam : ) I uważam, że motyw przewodni to świetny punkt wyjścia dla aranżacji każdego wnętrza, w tym dziecięcego pokoju. Mam nadzieję, że do moich propozycji dorzucisz jeszcze coś od siebie.

Z tego artykułu dowiesz się:

– czy geometryczne kształty są modne?
– jak urządzić pokoik w stylu Dzikiego Zachodu?
– które meble mają motyw nieba?

Geometryczne kształty i Meble Wróbel

Kształty geometryczne są o tyle fajne, że pasują zarówno do pokoju dziewczęcego, jak i chłopięcego. Możesz wybrać tylko jeden kształt – na przykład rombów lub urządzić pokoik w kółka, trójkąty, kwadraty i co tylko sobie jeszcze przypomnisz z matematyki : ) Wybierz gotową tapetę w geometryczny wzór lub wykorzystaj szablon dekoracyjny, dzięki któremu naniesiesz wzory tylko w wybrane miejsca.

 

W takim pokoiku sprawdzi się łóżko firmy Meble Wróbel, szczególnie model z serii domków. W oko wpadła mi propozycja o wdzięcznej nazwie Miś. Spójrz tylko na ciekawe wykończenie w formie dachu, które zawiera w sobie trójkąty i prostokąty. Takie łóżko w połączeniu z oryginalną tapetą czy naklejkami stworzy spójną i przyjemną dla oka aranżację. Wiedząc, że zależy ci nie tylko na designie od razu zaznaczam, że wszystkie propozycje od Meble Wróble są wykonane ze szlachetnego i bezpiecznego drewna. Doskonałe dla dzieci w każdym wieku.

Meble Wróbel - łóżko z Dzikiego Zachodu

Uwielbiam Dziki Zachód – Indianie, kowboje, ich pojedynki, saloony i indiańskie namioty – pasjonują mnie do dzisiaj. Były również jedną z wielu zabaw dzieciństwa (choć pozory mogą mylić – również dla dziewczyn). Kto z nas nie robił namiotów z koców, czy nie udawał strzelanin biegając po całym pokoju z zabawkowym rewolwerem lub łukiem w ręku?  To była zabawa, którą każdy pamięta! Mimo biegu lat wciąż pozostaje aktualna i tak jak do tej pory dzieciaki (w tym i ja) musiały korzystać z wyobraźni, stołów, krzeseł, koców, drzew i zabawek – tak teraz mogą mieć w swoim pokoju prawdziwe tipi!

 

A to oczywiście za sprawą firmy Meble Wróbel. Prosta konstrukcja łóżka Tipi to tylko pozory. Zwróć uwagę na jego zwieńczenie jednoznacznie kojarzące się z indiańskim namiotem. Jest wykonane z sosnowego drewna i dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i rozmaitych wymiarach. Możesz dobrać do niego barierkę i materac. Meble Wróble oferują też możliwość zastosowania pokrowca na łóżko. A co jeszcze warto umieścić w pokoiku rodem z Dzikiego Zachodu? To wszelkiego rodzaju dekoracje ścienne i tekstylia z motywem kowbojów, Indian czy koni w galopie.

Meble Wróbel

Meble

Podniebne podróże z marką Meble Wróbel

Niebo. Tutaj masz do wyboru kilka elementów – gwiazdki, chmurki, księżyce. Podobnie jak ze wzorami geometrycznymi – możesz wybrać tylko jeden motyw albo wszystkie. Poza oczywistymi dekoracjami ściennymi rozejrzyj się też za girlandami, lampkami i ramkami na zdjęcia. Mnie bardzo podoba się rozgwieżdżony sufit, na którym gwiazdki migoczą po zgaszeniu światła w pokoju. Tylko po zastosowaniu takiego rozwiązania trzeba będzie zrezygnować z innych, krzykliwych dodatków. Taki sufit zrobi prawie całą robotę 🙂

 

A jakie meble wybrać? Na stronie marki Meble Wróbel znalazłam urocze, solidne łóżko Moli z wyciętymi wzorami księżyca i gwiazd. Jest wyposażone w standardową barierkę zapewniającą bezpieczeństwo, ale za drobną dopłatą możesz ją wymienić na wersję zdejmowaną. Dodaj też materac i szufladę, by mieć miejsce na pościel dla malucha. Taki pokoik to gwarancja kolorowych snów!

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Ruchome Deseczki
Firma Ruchome deseczki ofertuje zabudowy zewnętrzne w systemie ruchomych lameli oraz zadaszenia...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *