Nowoczesna sypialnia – jak ją urządzić?

nowoczensa-sypialnia

Nowoczesna sypialnia? Chociaż sam termin może przywodzić na myśl latające samochody i zautomatyzowane domy, ten klasyczny wystrój i styl architektoniczny istnieje już od dłuższego czasu. Jest prosty, czysty i funkcjonalny. Oto kilka wskazówek, dzięki którym będziesz mógł teraz zakwalifikować swoją sypialnię jako „nowoczesną”.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak wygląda nowoczesna sypialnia?

Pożegnaj beżową tapetę z małymi różowymi kwiatkami i fryzem liściowym, którą przemalujesz. Jakie kolory wybrać? Ostatnio bardzo mile widziane są jasne barwy, np. niebieski sprzyjający relaksowi lub biały, który nigdy nie wychodzi z mody. Możesz urządzić wnętrze w sposób jednolity lub zdecydować się na ciemniejszy kolor jednej ze ścian, np. czekoladowy lub śliwkowy, aby podkreślić intymną stronę Twojej sypialni. W grę wchodzą zarówno kolory pastelowe, jak i te bardzo ciemne i wyraźne, ale ważne by tworzyły one spójną całość z meblami. Jeżeli chodzi o pościel, będziesz nowoczesny, jeśli zdecydujesz się na beże, szarości czy nawet czerń, ale istotne by była ona w jednym kolorze. Zamiast stosować wiele barw i wzorów dla urozmaicenia sypialni wykorzystaj efekty różnych materiałów np. pikowany, watowany, wełniany. Zastosowanie odcieni i faktur jednego koloru ma kluczowe znaczenie w nowoczesnej sypialni.

Pamiętaj jednak, że mniej często oznacza więcej, jeśli chodzi o nowoczesne sypialnie, więc uważaj, aby nie przesadzić z projektem. Nowoczesna sypialnia stroni od chaosu, dzięki czemu sprzyja Twojemu relaksowi.

Nowoczesna sypialnia- jakie oświetlenie?

nowoczesna-sypialnia-kwiaty

W ten sam sposób, w jaki trzeba stworzyć jedność kolorów i mebli w nowoczesnej sypialni (tym bardziej, jeśli pomieszczenie jest małe), warto zdecydować się na oświetlenie, które wzmacnia wrażenie całości. To, żeby kinkiety, podwieszenie sufitu i rozmieszczone tu i ówdzie lampy miały tę samą fakturę (nawet jeśli nie mają tej samej intensywności światła) wydaje się najlepszym sposobem, aby osiągnąć efekt jedności.

Żeby nadać całości wrażenie nowoczesności, unikajmy oświetlenia z tkaniny, a postawmy np. na metalowe lub drewniane żyrandole, które idealnie sprawdzą się w tego typu wystroju.

W nowoczesnej sypialni warto wpuścić jak najwięcej naturalnego światła. Jeżeli chcesz przyozdobić czymś swoje okno, zrezygnuj z dużych aksamitnych zasłon. Zamiast tego, żeby nie przeszkadzało Ci światło, wybierz białe rolety rzymskie i baw się ich długościami.

zobacz-katalog

Nie zaniedbuj szczegółów

Sukces nowoczesnej sypialni zależy od użycia odpowiednich materiałów, kombinacji kolorów i wyboru właściwych dodatków, które skutkuje odpowiednim połączeniem starego i nowego.

Niewiele wzornictwa pasuje do stylu nowoczesnego, ponieważ lubi on jednolite przestrzenie. Jednak niektóre, np. pepitka czy paski, mogą mieć swój urok. Zastosuj je na fotelu lub wezgłowiu łóżka i dodaj swojej sypialni nieco więcej charakteru.

Zapamiętaj: W nowoczesnych pomieszczeniach wzory geometryczne sprawdzają się o wiele lepiej niż te kwiatowe.

Czasami wszystko zależy od małych detali. Zmiana doniczki na zielonej roślinie, odmalowanie drewnianych wieszaków, zdjęcie dywanu lub surowe materiały wykończeniowe to szczegóły, które mogą sprawić, że Twoja sypialnia stanie się nowoczesną przestrzenią do odpoczynku. Świeże kwiaty w wazonie, duże lustro i abstrakcyjny obraz na ścianie przybliżają Cię tylko do celu. Może teraz nadszedł czas, aby zainwestować w płótno współczesnego artysty, którego ostatnio kochałeś?

Jeżeli dalej zastanawiasz się, jak powinna wyglądać Twoja nowoczesna sypialnia, koniecznie przeczytaj artykuł: “Nowoczesne ściany w sypialni”.

Napisany przez
Więcej od Sandra Zielińska
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *