Nowości Ceramstic – jakie płyty czekają w aktualnej ofercie?

Ceramstic słynie z zaskakiwania nowymi kolorami, motywami, a nawet sposobem wykończenia płyt. Aktualnie w ofercie marki pojawiły się nowości, obok których nie można przejść obojętnie. Razem ze mną zobacz, jakie perełki proponują.

Z tego artykułu dowiesz się:

– które kolekcje sprawdzą się w loftowych wnętrzach?
– co marka Ceramstic przygotowała dla fanów drewna?
– jakie linie wzornicze mają najciekawsze motywy?

Loftowa surowość

Z tym stylem wnętrzarskim bezsprzecznie kojarzy się ponadczasowy kamień naturalny. To drogi surowiec, więc jeśli chcesz obłożyć nim duże powierzchnie, musisz liczyć się ze znacznym uszczerbkiem w finansach 😉 Ceramstic doskonale zna nowoczesne trendy, więc proponuje płyty z kolekcji Convento. Prostokątny szkliwiony gres Antico Lappato to połączenie błysku i matu, które tworzy oryginalną strukturę, pożądaną w loftowych pomieszczeniach. Szary kolor doskonale imituje ten szlachetny materiał. 

 

Wartą uwagi propozycją jest też kolekcja Expresivo. Płyty z motywem kamienia naturalnego występują w wersji Negro i Blanco. Modne Back&White możesz więc ze sobą łączyć lub postawić na jeden kolor. Stworzysz nieco mroczne lub jasne wnętrze o wciąż surowym, lecz już nie typowo ascetycznym obliczu. Przecież nikt nie mówił, że schematów nie można łamać 🙂 

Ceramstic

Nowości

Relikt przeszłości w nowoczesnym wydaniu

Pamiętasz boazerię? Niegdyś często “zdobiła” ściany przedpokojów i kuchni. Nierzadko optycznie pomniejszała wnętrza, bo ówczesne trendy lubiły ciemny kolor drewna. Dzisiaj zdecydowanie wolimy powiększać niewielkie przestrzenie, więc w mieszkaniach i domach o mniejszych kubaturach pojawiają się motywy drewna, którym daleko do mahoniu 🙂 

 

Miłośnikom tego ponadczasowego materiału polecam kolekcję płyt Fiorii. Gresy mają wymiary 120 x 20 cm, więc przypominają standardowe panele. Wzory na kaflach świetnie odwzorowują drewno, z jego niedoskonałościami, takimi jak nieregularne słoje i spękania. Modele Ost i Vest są matowo wykończone i można je układać zarówno na ścianach, jak i podłogach. To wysokiej jakości wyroby, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji, w odróżnieniu od naturalnego drewna.

Skaliste krajobrazy w twoim wnętrzu

Kolekcja Ampeter zachwyca betonowo-przecierkowym wzorem. Płyty w kształcie prostokątów i kwadratów można ze sobą zestawiać tworząc ciekawe aranżacje nawiązujące do mglistych, nadmorskich poranków. Modele Light i Middle czarują niezwykłymi motywami i choć są polerowane, to kuszą, by ich dotknąć i poczuć pod palcami strukturę skały. Właśnie dzięki temu błyszczącemu wykończeniu fantazyjnie odbijają światło tworząc finezyjną grę we wnętrzu.

 

Z kolei seria Fidesto to propozycja dla odważnych. Tych, którzy nie boją się eksperymentować z mroczną kolorystyką i zdecydowanym wzornictwem. Te szkliwione, polerowane gresy mają wymiary 120 x 60 cm, co umożliwia komponowanie estetycznych i spójnych pomieszczeń. Osobiście widzę je w nowoczesnych łazienkach w towarzystwie białej armatury i ceramiki. A ty? Które płyty i gdzie najchętniej wykorzystasz?

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Jasieński
Firma Jasieński prowadzi na terenie całej Polski sprzedaż technik osłonowych.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *