Oliwa Cazorla

oliwa_cazorla_gory

Oliwa Cazorla — produkt premium

Cazorla, usytuowna w Parku Krajobrazowym Sierra de Cazorla, Segura i Las Villas. Jest największym w Hiszpanii i drugim w Europie obszarem chronionego krajobrazu oraz ogłoszonym przez UNESCO Rezerwatem Przyrody i Obszarem specjalnej ochrony ptactwa. Charakteryzuje się mikroklimatem odpowiednim do uprawy drzew oliwnych i obecnością aromatycznych roślin, które są elementami wyróżniającymi naszą oliwę naturalną Virgen Extra spośród innych, także pochodzących z prowincji Jaén.

Specjalizujemy się w tłoczeniu oliw dwóch odmian: Picual, będącej odmianą wiodącą w Hiszpanii oraz Royal, odmianą endemiczną regionu Jaen, z której słynie nasza tłocznia. Obie odmiany tłoczymy zarówno z oliwek dojrzałych jak i niedojrzałych (zielonych – oliwy Gran Selección).

Oliwa Cazorla — kilka słów o naszej firmie

Oliwki w naszych gajach uprawiane są w sposób tradycyjny, z zachowaniem maksymalnej odległości pomiędzy drzewami. Górzyste ukształtowanie terenu powoduje, że zbiorów dokonuje się ręcznie.

Wszystkie oliwki do tłoczni trafiają tylko i wyłącznie od zrzeszonych rolników a cała produkcja odbywa się pod ścisłym nadzorem biura D.O.P. Posiadane przez nas certyfikaty jakości Jaen i Ziemii Cazorla oraz D.O.P. Sierra de Cazorla nakładają na nas obowiązek, aby tłoczone i butelkowane przez nas oliwy nie przekraczały kwasowością 0.4% (w przypadku oliw z dojrzałych oliwek) i 0.2% (w przypadku oliw z niedojrzałych oliwek). Kwasowość w praktyce jednak przekładaja się na wyniki na poziomie ~0,2% dla oliw z dojrzałych oliwek i ~0,10-0,15% dla oliw Gran Selección.

Ścisły nadzór i gwarancja pochodzenia przekładają się na najwyższą jakość i niepowtarzalny smak każdej z oliw.

Nasze oliwy oferujemy w szerokiej gamie formatów, od butelek szklanych 250 ml, poprzez opakowania PET 1L po puszki o pojemności 5 L tak, aby mogły znaleźć zastosowanie zarówno w gastronomii jak i handlu detalicznym.

Naszą ofertę w Polsce poszerzyliśmy również o ciekawe produkty rzemieślnicze z regionu Cazorla (miody, konfitury oraz czekolady) oraz wysokiej jakości oliwki stołowe.

Chętnie pomożemy dobrać odpowiednie produkty do Państwa potrzeb.

cazorla-oliwa-z-oliwek
oliwa-oliwki
oliwa_drzewo_oliwne
oliwa_