Oświetlenie mebli – innowacyjne rozwiązanie z charakterem

panel z zielonymi kocimi oczami w kuchni
Oświetlenie mebli - dlaczego tak je kochamy? Cóż, to obecnie szalenie finezyjny sposób na podkreślenie charakteru wnętrz. Jest taka firma, która rozpoczęła modę na oświetlenie szafek kuchennych metodą light lift. Ten pomysł SLS Meble został podchwycony przez innych producentów, ale czy efekt jest tak samo spektakularny?

SLS  Meble czarują światłem

Oświetlenie mebli ma zarówno czysto estetyczne, jak i praktyczne walory. Dzięki odpowiednio oświetlonym szafkom czy innym elementom bez problemu trafimy tam, gdzie trzeba 🙂 Poza tym, taki zabieg dodatkowo wzmacnia wrażenia wizualne i sprawia, że mebel jest niezwykle oryginalny. Dzisiaj przyjrzymy się liderowi w tym temacie i odpowiemy na pytania:
kiedy SLS Meble zachwyciły swoim pomysłem po raz pierwszy?
dlaczego oświetlenie mebli jest nam potrzebne?
które propozycje od SLS Meble to nasze hity?

Light Lift®, czyli profesjonalny pomysł na innowację

podświetlana zamykana szafka z ekspresem do kawy

SLS Meble to firma będąca pionierem w dziedzinie oświetlenia mebli i jedną z nielicznych na rynku, która je oferuje. To właśnie oni na konkursie Diament Meblarstwa 2018 r zaprezentowali autorskie, a zarazem innowacyjne rozwiązanie jakim było oświetlenie szafek mebli kuchennych, czyli light lift. Dopiero później pojawili się inni producenci, którzy zaczęli stosować oświetlenie w meblach. Jednakże to SLS Meble pozostaje na rynku od początku specjalistą w tej dziedzinie. Podejmując się realizacji, a następnie wykonując każdy z mebli wyposażają go od razu w oświetlenie. I w tym tkwi fenomen ich działalności, gdyż nie każda z firm się tym zajmuje. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – zadanie to wymaga sporo czasu, zaangażowania i dodatkowych umiejętności, które mają tu kluczowe znaczenie. Konkretniej mówiąc SLS Meble to profesjonaliści, w pełnym tego słowa znaczeniu, szczególnie jeśli chodzi o wykonanie i oświetlenie mebli. 

szafki kuchenne z oświetleniem w środku

SLS Meble

pionier w dziedzinie oświetlenia mebli

Na czym polega nowoczesne oświetlenie szafek LIGHT LIFT®? 

szafka kuchenna ze szklanymi półkami i podświetleniem

Otóż jest ono ściśle połączone z systemem podnośników do frontów górnych AVENTOS HF od firmy BLUM. Innowacja ta opiera się na całkowitym oświetleniu wnętrza szafki za pośrednictwem taśmy LED, która została ulokowana w listwie z aluminium na wewnętrznej części uchylnego skrzydła frontu. Światło włącza się i wyłącza przy pomocy mechanicznego włącznika. Mianowicie podczas otwierania automatycznie się aktywuje i świeci do jego zamknięcia.

Oświetlenie mebli Light Life dodaje uroku, oddziałuje niesamowicie na zmysły. Znacznie przyczynia się do zwiększenia komfortu oraz funkcjonalności przestrzeni, w której zostanie użyte, czyniąc ją bardziej designerską i estetyczną. Ponadto idealnie wpisuje się ono w nowoczesne wzornictwo. Jest nieziemsko efektowne, świetnie komponuje się z szafką a przy tym nie ogranicza jej powierzchni użytkowej. Kolejną zaletą tego rodzaju innowacyjnego oświetlenia jest jego dyskretność źródła światła. Otwieranie frontów szafki, w której zostało użyte nie nie oślepia ani nie powoduje mrużenia oczu u jej użytkownika. Niewątpliwie kolejnym atutem jest brak konieczności włączania dodatkowego oświetlenia podczas korzystania z mebla. To bardzo praktyczne w porach wieczornych i nocnych bądź dla osób w podeszłym wieku. 

Oświetlenie mebli - zalety dla każdego

szafki kuchenne z oświetleniem

Światło odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Wielokrotnie udoskonalane znalazło całe mnóstwo zastosowań. Głównie w sprzętach gospodarstwa domowego i meblach, gdzie jest podstawowym acz luksusowym elementem.

Oświetlenie mebli to przede wszystkim niepowtarzalny design. Nadaje im zmysłowego oblicza. Szczególnie nocą, kiedy wprowadza do wnętrz nadzwyczajny nastrój, tworząc iluminacje i podkreślając pojedyncze obiekty. 

Kolejną zaletą tego rodzaju podświetlania jest funkcjonalność. Nowoczesne technologie i rozwiązania umożliwiają sterowanie oświetleniem za pomocą pilotów, sterujących czujników ruchu, co znacznie ułatwia życie domowników.

wiszące szafki kuchenne z podświetleniem w środku

Oświetlenie w meblach to także niebywała estetyka. Stale rozwijająca się technologia pozwala daje wiele możliwości co do wyboru techniki podświetlania. A co za tym idzie również do szerokiego wachlarza wielu rodzajów źródeł światła. Dzięki odpowiedniej oprawie i barwie można stworzyć wspaniałą atmosferę. Aktualnie oświetlenie LED ma najszersze spektrum zastosowania zarówno we wnętrzach, jak i meblach. Wyróżnia się  nieszablonowym wzornictwem i wykorzystaniem go w nowatorski sposób. Oświetlenie ze źródeł zewnętrznych nie jest już czymś, co wystarcza meblom. Niezbędne jest oryginalne podświetlenie wnętrz mebli kuchennych i pokojowych. Szuflad, które rozświetlają się tuż po ich wysunięciu czy wnętrz szafek razem z otwarciem ich frontów. 

Dobrze dobrane oświetlenie mebli, czyli o właściwym kolorze i odpowiedniej intensywności, idealnie dopełni aranżację wnętrz, nadając jednocześnie uroku i wyjątkowości. 

Te meble zachwyciły nas najbardziej!

Naszym absolutnym hitem są meble kuchenne z oświetleniem od SLS Meble, które są ich specjalnością. To światło, które zaczaruje każdą przestrzeń – stworzy niepowtarzalny klimat, doda uroku i rozbudzi zmysły. Co więcej – powiększy optycznie Twoją kuchnię i podkreśli wszystkie jej elementy. Wybierając oświetlenie mebli kuchennych od tej firmy masz pewność, że będzie ono idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Wnętrze każdej szafki czy szuflady nabierze nowego designu. A cokoły oraz blaty robocze staną się jeszcze bardziej funkcjonalne.

szuflada kuchenna z oświetleniem w środku

Co konkretnie urzekło nas w tych mających miano luksusowych meblach kuchennych

  1. Oświetlenie nad blatem, którego powierzchnia robocza to wręcz najważniejsze miejsce w kuchni, gdyż na nim właśnie przygotowywane są posiłki. Między górnymi, a dolnymi szafkami przestrzeń jest ciemna, niezbędne jest więc tu odpowiednie światło, które przełoży się na precyzję podczas prac kuchennych. Standardem w wyposażeniu kuchennym od tej firmy jest oświetlenie podszafkowe.
  2. Oświetlenie szafek to kolejny element, który wzbudził nasz zachwyt. Od razu widać, że czyni je rewelacyjnymi obiektami. To Ty decydujesz o kolorach oświetlenia mebli – możesz dowolnie wybierać spośród całej palety barw RGB
  3. Oświetlenie szuflad – w końcu detale mają istotny wpływ na efekt końcowy. Takie szczegóły czynią meble ponad przeciętnymi i oryginalnymi, a podświetlenie elementów kuchennych wywołuje niesłabnącą ekscytację.
wysuwane szuflady z podświetleniem w kuchni

Oświetlenie mebli czyni je kompletnym dziełem. Funkcjonalnym, estetycznym, fascynującym i budzącym zachwyt wśród domowników i gości. Wybierając podświetlanie od SLS Meble otrzymasz to, czego oczekujesz.

Masz ochotę na więcej designerskich perełek w swoim domu? Przeczytaj nasz artykuł “Obrazy z drewna pięknym zwieńczeniem każdego wnętrza” i pozwól sobie na odrobinę nieoczywistych rozwiązań.

Napisany przez
Więcej od Ewelina Kopeć
Ekologiczne wnętrze w 4 krokach
Segregacja odpadów, kupowanie bio produktów, rezygnacja z samochodu na rzecz roweru –...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *