Pasja tworzenia niepowtarzalnych stolików i dekoracji

d2studio-01-homeandlife
Niedawno miałam okazję wypróbować przepiękny stolik od D2 Studio. Zachwycił mnie jego niezwykły wygląd, który jednocześnie pochodzi prosto z natury.

Pomysł na wykonanie tego stolika zaciekawił mnie do tego stopnia, że zapytałam jego twórców, skąd wzięła się ich pasja do tworzenia takich małych dzieł sztuki. Zobaczcie, co opowiedziała mi Daria, pomysłodawczyni projektu D2 Studio

d2studio-02-homeandlife

Pasja od dzieciństwa

d2studio-03-homeandlife

Jako dzieci mamy wiele planów na przyszłość. Wymyślamy sobie jaki zawód będziemy wykonywać i jacy będziemy w przyszłości. Zwykle jednak nic z tego nie wychodzi i wszystkie takie plany, dziś wspominamy z przymrużeniem oka. Niektórzy jednak skutecznie dążą do obranego celu już od najmłodszych lat. Tak właśnie było z Darią, która odkąd pamięta w rodzinnym domu zmieniała wystrój wnętrz, malowała ściany, przestawiała meble


Piękny dodatek

Szukasz mebla, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i piękny?


Z biegiem lat wszystko szło w coraz lepszym kierunku. Daria zaczęła przygotowywać wnętrza dla klientów. Zauważyła jednak, że trudno znaleźć odpowiednie detale, które ozdobią wnętrze. Tak wpadł jej do głowy pomysł na stoliki…

d2studio-04-homeandlife

Początki działalności

d2studio-05-homeandlife

Znacie to uczucie, gdy wpadacie na niesamowity pomysł, który wydaje się doskonały, a nagle okazuje się, że jego realizacja jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa? Taki był początek tworzenia mebli przez Darię. Wyszło na jaw, że plan, który wydawał się szybki i łatwy, w rzeczywistości był niemożliwy do wykonania bez pomocy wtedy jeszcze jej narzeczonego, Marka. To do niego należała selekcja drewna na stolik, cięcie go w plastry, suszenie i wytoczenie nóg stolika na tokarce.

Daria nie została tylko przy roli pomysłodawczyni. Ona również przykłada się do powstania każdego z mebli. Czyści i szlifuje blaty, następnie maluje nogi stolika. Praca ta, choć fizyczna, jest dla niej ogromną przyjemnością. Tworzenie takich fantastycznych przedmiotów relaksuje ją i buduje pewność, że sprawia tym radość klientom.

d2studio-07-homeandlife

Natura sama zapewnia niepowtarzalność

d2studio-08-homeandlife

Podstawą wyjątkowo urządzonego wnętrza są niepowtarzalne meble i dodatki. Nie takie, które możemy spotkać w sieciowych sklepach meblowych. D2 Studio zapewnia właśnie taką oryginalność i niepowtarzalność tworzonych przez siebie stolików. Każdy kawałek drewna wykorzystany do zrobienia blatu jest niepowtarzalny, ponieważ pochodzi prosto z natury. Ja wybierając swój stolik mam pewność, że nikt inny nie ma w swym domu identycznie wyglądającego przedmiotu 🙂


Naturalne materiały

Chcesz mieć w swoim domu meble prosto z natury?


Twórcy stolików sami przez cały proces ich powstawania, nie mają ostatecznej wizji tego, jak będzie wyglądał finalny produkt. Każdy kawałek drewna jest inny, uwidaczniają się specyficzne słoje i kolory. Daria porównuje to do pracy chemika, który przeprowadzając eksperyment nie wie do końca, co ostatecznie mu wyjdzie.

d2studio-09-homeandlife

Polskie drewno

d2studio-10-homeandlife

Do tworzenia stolików Daria używa tylko polskiego drewna, najczęściej dębu zwyczajnego, dębu amerykańskiego, buku i akacji. Wybiera je tak, by stolik miał jak najbardziej niepowtarzalny kształt  lub kolor. Wszystko oczywiście dopasowując do potrzeb i oczekiwań klientów.

Drewniany blat niezwykle łatwo skomponować z innymi materiałami w mieszkaniu. Pasuje do metalu czy betonu. Wnętrze zyskuje wtedy ciepły charakter. Ja swój stolik skomponowałam z roślinami, co mieliście okazję podziwiać w poprzednim artykule na ten temat 🙂  Jeśli chcecie go przeczytać, znajdziecie go TUTAJ.

d2studio-11-homeandlife

Stolik do kawy i nie tylko

W wielu wnętrzach centralnym punktem mieszkania i jednocześnie miejscem spotkań stały się stoliki kawowe. Nawet stół w kuchni przestał mieć takie znaczenie. Szczególnie, że w małych mieszkaniach nie każdy znajdzie miejsce dla dużego rodzinnego stołu. Mały stolik, na którym spokojnie postawimy filiżanki jest więc idealną alternatywą. 

W stoliku, który ja mam, podoba mi się to, że mogę go przestawiać w dowolne miejsce. Tam, gdzie akurat wypoczywam, czy piję kawę, mogę postawić go, by móc odłożyć na niego kubek, laptopa czy książkę. Daria powiedziała mi, że jest to nowy trend. Klienci coraz częściej wybierają meble “pływające” dookoła miejsc wypoczynku czy innych pomieszczeń. Można je przestawiać lub stawiać obok siebie kilka, jeśli mamy gości i potrzebujemy więcej blatu do postawienia kawy czy ciasta.

d2studio-12-homeandlife

Ciągły rozwój

Praca przy tworzeniu stolików i stołków sprawiła Darii tak dużą satysfakcję, że postanowiła rozszerzyć swoją działalność. Dziś możemy dostać u niej także betonowe stoliczki, drewniane podstawki, świeczniki, drewniane personalizowane litery czy deski do krojenia. Wybór jest więc ogromny. Ale to nie koniec, bo Daria zapowiada, że z biegiem czasu będzie tworzyć nowe rzeczy, a jak widać wyobraźnia jej nie ogranicza. Mam nadzieję, że w miarę rozbudowy D2 Studio,  znów będę miała okazję spotkać się z nią i porozmawiać o rozwoju tej pasji 🙂

d2studio-13-homeandlife

Więcej projektów Darii znajdziesz TUTAJ.

A jeśli szukasz designerskiego oświetlenia do swojego mieszkania, sprawdź nasz artykuł: Rozświetl swoje wnętrze.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Perfekcyjnie urządzone – rozmowa z architektką wnętrz
Jaki styl wnętrzarski jest obecnie w modzie? Co zrobić, by mieszkało nam...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *