Piece of Wood
W Piece of Wood natura idzie w parze z minimalizmem.
Pracownia powstała z zamiłowania do pięknych wnętrz i nieszablonowych rozwiązań.
Piece of Wood — pracownia, która powstała z zamiłowania do pięknych wnętrz
Piece of Wood zaczęło się w moim domu. Od zawsze interesowałem się designem, a urządzając własne mieszkanie chciałem stworzyć niesztampowe wnętrze, które będzie ciepłą przystanią dla mojej rodziny. Od tego czasu zmieniło się wiele – udoskonaliłem warsztat, zgromadziłem nowe narzędzia i nauczyłem się bardzo dużo o drewnie, ale jedno wciąż pozostaje bez zmian: każdy produkt, to dla mnie indywidualny i równie ważny projekt. Od wyboru desek i ich obróbki, przez dobór metalowych akcesoriów i składanie tego w całość, aż po ostatnie szlify, gdy kurz w pracowni opadnie. Lubię wyzwania i wiem, że drewno daje mnóstwo możliwości stylizacyjnych, dlatego jeśli chodzi Ci po głowie wizja wymarzonego mebla, skontaktuj się ze mną. Jestem pewny, że razem zamienimy to marzenie w rzeczywistość.
W Piece of Wood — piękno ukryte w minimalizmie
W mojej pracowni natura idzie w parze z minimalizmem. Drewno to materiał niemal doskonały, dlatego w swoim rzemiośle staram się wydobyć i podkreślić jego naturalne piękno. Ciągle jednak szukam nowych rozwiązań, niekonwencjonalnych metod stylizacji, eksperymentuję i sprawdzam, co jeszcze mogę wydobyć z drewna. W tych poszukiwaniach nigdy nie tracę z oczu najważniejszego kontekstu, czyli Was, moich Klientów. To przecież w Waszych progach zagoszczą meble stworzone w moim warsztacie. Myślę, że to właśnie ta wyjątkowa i indywidualna współpraca, jaką nawiązuję z każdym z klientów sprawia, że stoły, stoliki, konsole czy regały mają niepodrabialny charakter.
W Piece of Wood — japońska metoda opalania drewna
O japońskiej metodzie opalania można by długo opowiadać, ale palone drewno mówi samo za siebie. Ogień wydobywa z materiału wyrazistą fakturę i nadaje mu wygląd, jakiego nie sposób uzyskać jakąkolwiek inną formą stylizacji. Palone drewno ma głęboką czarną barwę – takiego efektu nie nada żadna farba czy bejca. Ale kolor to nie wszystko. Ogień podkreśla słoje, sęki i przerosty, dzięki czemu na każdej desce widać jak na dłoni historię drzewa zapisaną w jego naturalnym rysunku. Co ważne, w tym przypadku ogień sprawia, że drewno staje się długowieczne: opalanie jest też sposobem konserwacji materiału.