Rodzinna wycieczka — jak przygotować malucha?

rodzinna wycieczka w samochodzie

Rodzinna wycieczka zarówno z noworodkiem, jak i ze starszym dzieckiem to moment, do którego szykujemy się godzinami. Bierzemy ze sobą pełno rzeczy, które niekoniecznie muszą się nam przydać. Jak przygotować malucha na wyjście o każdej porze roku?

Z tego artykułu dowiesz się:

Letni niezbędnik

rodzinna wycieczka pakowanie walizki

Każda wycieczka z dzieckiem wiąże się z całym samochodem bagaży. Nie jest to dla nikogo żadne odkrycie, gdyż zarówno niemowlak, jak i starszak wymaga szczególnej opieki, którą ułatwiają nam różnorodne przedmioty. O tym, aby wziąć ze sobą zapas pieluch i ubranek pamiętamy zawsze. Jednak są przedmioty, które ułatwią nam wyjazd, nawet gdy rodzinna wycieczka trwa w najlepsze.

 

Lato wiąże się z ciepłem i słońcem. Nawet gdy go nie widzimy, a po ciele wieje nam wiatr to mocne promienie słoneczne nie znikają. Bardzo istotne jest, aby w naszym bagażu podręcznym znalazły się okulary przeciwsłoneczne, które ochronią czuły wzrok malucha. Okulary przeciwsłoneczne zapobiegają późniejszym wadom wzroku. Jednak rodzinna wycieczka w promieniach słońca może być szkodliwa także dla delikatnej skóry dziecka. Dlatego właśnie ta ważne jest, aby zawsze mieć przy sobie krem z filtrem. Liczne oparzenia i piekący ból mogą zepsuć wyjazd całej rodzinie.

zobacz-katalog

Twoje dziecko zakończyło już etap pieluch? To świetna wiadomość. Jednak, gdy spędzamy wyjazd na plaży, czy nad jeziorem może okazać się to problemem, gdy dziecko nie nosi już pieluch, a do toalety jeszcze nie dorósł. Jest na to bardzo proste rozwiązanie. Weź ze sobą przenośny nocnik. Nie musisz specjalnie pod wycieczkę kupować pieluch, a maluch nie będzie się krępował.

Tak powinna wyglądać rodzinna wycieczka, czyli co zabrać ze sobą wiosną na spacer

rodzinna wycieczka spacer z dzieckiem

Rodzinna wycieczka, która trwa wiosną, tak naprawdę jest neutralną w porównaniu do innych pór roku, jaką mogliśmy wybrać. Dlaczego? Nie musimy brać ze sobą całej masy niezbędnych rzeczy. Dni są jeszcze ciepłe i długie. Jedyne, co może nam doskwierać, to chłodne wieczory. Warto jest jednak pamiętać, aby zawsze mieć przy sobie kocyk, który ochroni maluszka przed wieczornym wiatrem i chłodem. Dzięki temu od razu po ściemnieniu nie musimy wracać do domu. Możemy spacerować jeszcze przez długi czas, ciesząc się pięknem okolicy.
O uroczych, dzianych kocykach napisaliśmy w artykule ”Kocyk dziany dla dzieci — podpowiadamy, jaki wybrać”.

Jesienny wypad nie musi wiązać się z brudem

rodzinna wycieczka zabawa w kałuży

Jesień to pora roku, której towarzyszą liczne deszcze i burze. Cała ta otoczka sprawia, że nie mamy ochoty nawet na spacer, a rodzinna wycieczka może nie należeć do najprzyjemniejszych. Jak umilić sobie ten czas? To bardzo proste. Pozwólmy maluchom na zabawę w kałużach. Nie przejmujmy się tym, że po powrocie do domu, czekać nas będzie pranie, a nawet wymiana ubrań. Nie zapomnij o kaloszach i płaszczu przeciwdeszczowym. Niech jesienna, rodzinna wycieczka będzie zabawą i przyjemnością dla wszystkich. Jesień to także pora roku, w której nasze straszaki idą do szkoły. Częstym problemem jest to, w co zaopatrzyć dziecko na taki wypad. Odpowiedź na to znajdziesz w artykule: “Jak przygotować dziecko do szkolnej wycieczki?”. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji.

zobacz-katalog

Zimowa wycieczka – czy potrzebna jest nam cała masa rzeczy?

rodzinna wycieczka zimą

Zima jest trudną porą roku. Rodzinna wycieczka wiąże się z całą masą ciepłych ubrań, kocami i ciepłymi butami. Nie jest to więc nic dziwnego, że chcemy brać ze sobą jak najmniej rzeczy. Dodatkowy bagaż może okazać się problematyczny. Pamiętajmy jednak, że niektóre przedmioty mogą ułatwić nam nawet krótki spacer, a konkretnie późniejsze skutki. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie krem do twarzy zapobiegający przesuszaniu skóry. Sucha skóra, spowodowana mrozem może sprawiać ogromny ból dla malucha. Nie chcemy przecież, aby nasze dziecko cierpiało. Rodzinna wycieczka powinna być przecież przyjemnością. Cieszmy się zimą, śniegiem, bałwanami i bitwą na śnieżki.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Szafa przesuwna z grafiką — czy jest dla ciebie?
Szafa przesuwna z grafiką to ciekawe i oryginalne rozwiązanie. Spełnia funkcję nie...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *