Stół dla całej rodziny – sprawdzamy, który wybrać!

Stół dla całej rodziny - sprawdzamy, który wybrać!
Stół dla całej rodziny - sprawdzamy, który wybrać!
Rodzinne spotkanie? Nie daj się zaskoczyć.

Znasz to uczucie, kiedy tydzień przed imprezą organizowaną w twoim domu orientujesz się, że masz za mało miejsca? Krzesła możesz pożyczyć od sąsiadki. Ale stół?
Jeśli zdarza ci się planować więcej niż jedną imprezę rocznie – nie obędzie się bez dużego stołu jadalnianego. Twoje nerwy ci za to podziękują 😉

Chociaż na rynku nie brakuje producentów dużych stołów, to nie wszystkie z nich spełniają najważniejsze kryteria. Zdradzę ci, na co według mnie warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Wiedzy dostarczył mi Pan Krzysztof z firmy Rad – Pol – producenta polskich i włoskich pięknych mebli wysokiej jakości. Przeczytaj, czego się dowiedziałam i czy coś mnie zaskoczyło.

Małe mieszkanie, duży problem?

Nie oszukujmy się – zmieszczenie dużego, rodzinnego stołu w mieszkaniu o powierzchni 40 metrów kwadratowych nie jest możliwe. Ok, pewnie się da go gdzieś wcisnąć, ale przez to traci się miejsce na inne potrzebne meble czy sprzęty. Może więc warto zainwestować w stół rozkładany? To najlepsza opcja, zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Nie zabierze dużo przestrzeni na co dzień, a w razie przyjazdu gości raz-dwa można go rozłożyć i  znajdzie się miejsce dla każdego.


Niebanalne stoły

do jadalni możecie…


Uniwersalny materiał

Zwróć uwagę, że na przestrzeni lat zmienia się moda dotycząca mebli. Króluje inne wykończenie, kształt, wysokość i wielkość. Myślę jednak, że takim nieśmiertelnym elementem jest drewno. Bez względu na to, jaki styl zaprosisz do swojego mieszkania, drewniany mebel sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. No to może warto się zastanowić, z jakiego drewna powinien być wykonany solidny stół dla całej rodziny. Moją pierwszą myślą był dąb. Bo duży taki, monumentalny. A okazuje się, że w firmie Rad – Pol stoły powstają również z orzecha i buku, rosnących na kontrolowanych plantacjach. Dla mnie to zaskoczenie, ale po głębszej analizie i dawce wiedzy uważam, że to świetny wybór.

Wdzięk, styl, czar, szyk!

stół

Oczywiście nie należy zapominać o wyglądzie 🙂 Stół jest moim zdaniem najważniejszym – zaraz po kanapie! – meblem w domu. Dlatego musi on pasować do całego wystroju wnętrza. Moim zdaniem to właśnie od niego można rozpocząć kompletowanie mebli do salonu lub jadalni. Niestety, jeśli twoje kroki skierują się ku dużemu sklepowi sieciowemu, to istnieje niebezpieczeństwo, że twój sąsiad, sąsiad sąsiada i jeszcze jego szwagier mają takie same stoły… Niby nic strasznego, ale w dzisiejszych czasach najbardziej wartościowe są oryginalne meble wysokiej jakości, które nie dość, że przetrwają lata, to jeszcze przez cały czas będą odznaczać się perfekcyjnym wykonaniem i nietuzinkową estetyką.


Niebanalne stoły

do jadalni możecie…


Który wybrać?

Złoto i biel to doskonałe połączenie.

Nic prostszego – taki, który będzie pasował do kubatury twojego domu lub mieszkania. Mieszczący wszystkich twoich bliskich. W stylu, jaki lubisz najbardziej. Niebanalne stoły jadalniane, wykonane z pasji do rzeczy pięknych i trwałych czekają na ciebie TUTAJ. Który z nich przypadł ci do gustu? Daj znać w komentarzu 🙂

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *