Pestka Meble

Szlakiem muszli – Meble Pestka

Cześć, ten artykuł miał być zupełnie inny – miał opowiadać o tym, jak wyjątkowo upiększyć wnętrze ręcznie tworzonymi meblami. By zebrać materiały, udałam się do firmy Pestka Meble, gdzie zaprosił mnie Pan Leszek – właściciel i założyciel. Zamysł się zmienił w momencie gdy odkryłam, jak niezwykła jest to firma. Znajdziesz tu inspiracje, znajdziesz historię firmy i człowieka. Zapraszam do lektury!

Powitanie w stylu glamour

Pestka Meble
Pestka Meble
W pięknym wnętrzu człowiek czuje się wspaniale! 🙂

Siedziba firmy Pestka Meble znajduje się w Czersku, więc tam poprowadziła mnie nawigacja. Po przekroczeniu bramy – powitał mnie Pan Leszek. Zaprosił mnie do niewielkiego budynku pokazowego. W środku zaaranżowanego w stylu glamour. Jak się okazało – każdy element
i mebel został zaprojektowany przez Pana Leszka i stworzony przez jego firmę.

Pestka Meble
Pestka Meble
Nasze katalogi prezentują się pięknie w stylu Glamour 😉

Wygodna kanapa, eleganckie szafy i niesamowita kuchnia. Każdy detal grał z resztą. Było przyjemnie i przytulnie, a na stole, ku mojej radości zobaczyłam nasz magazyn Home&Life, w ramach którego jest też strona poświęcona firmie Pestka Meble. Siadając w wygodnym fotelu, można zacząć rozmowę.


Ekskluzywne drewniane

meble rzeźbione, stylowe schody i drzwi możesz…


Jak to się zaczęło?

Pestka Meble
Początkowo warunki były “garażowe”

Pan Leszek z ogromną radością odpowiadał na moje pytania. Chętnie dzielił się historią i nawet pokazał mi parę zdjęć ze swoich początków stolarskich. Widzimy na nich, jak zaczyna w – uwaga, uwaga! – garażu, który ledwie mieści jego projekty.

Pestka Meble
Pestka Meble
Wytrwałość okazała się kluczem do sukcesu

Pierwsze schody wystawały poza obszar roboczy, narzędzia, które ułatwiały pracę, również były ograniczone. Krótko mówiąc – początki są ciężkie
i tutaj też takie były. Pan Leszek nie poddawał się jednak i z pasją wykonywał zlecenie – ręcznie i z sercem.


Ekskluzywne drewniane

meble rzeźbione, stylowe schody i drzwi możesz…


Renoma muszli

Pestka Meble
Ta muszla to symbol, który da wam gwarancję

Projekty Pana Leszka spodobały się ludziom i tak od zlecenia do zlecenia – firma rozbudowała się aż do obecnych rozmiarów. Pojawiali się nowi pracownicy, nowi klienci, a renoma rosła i rosła.

Pestka Meble
Ręczne rzeźbienie takiego elementu zajmuje pół dnia roboczego

Obecnie meble spod szyldu Pestki są gwarantem jakości, detali ręcznie rzeźbionych i prestiżu. Tak, te meble świadczą o prestiżu – kolejki, na które trzeba się przygotować to od 4-6 miesięcy (oczywiście w zależności od skomplikowania projektu). Terminy wynikają też z tego, że wiele z nich trafia do zagranicznych klientów, którzy także docenili kunszt tych mebli. Wśród krajów, do których trafiają meble, znajdują się np. Niemcy, Włochy, Australia, Czechy i Rosja.

Pestka Meble
Pestka Meble
Podpis, który da wam pewność, że meble są najlepszej jakości

Jeśli znajdziecie na meblach charakterystyczną muszlę – możecie być pewni, że są zrobione z sercem i pełnym zaangażowaniem. Nie namawiam, by zaglądać do szafek w gościnie, ale… wyjątkowe meble, które rzucają się w oczy świetnym wykonaniem i niepowtarzalnym designem mogą już być znakiem, a właściciel z pewnością będzie znał ich pochodzenie i pokaże wam symbol marki. Pan Leszek w swoje meble zaopatruje także firmy
i przedsiębiorstwa, które stawiają na jakość i indywidualne projekty
w swoich wnętrzach.

Skąd ten pomysł?

Pestka Meble
Projekty zaczynają się od szkiców

Pan Leszek jest fanem indywidualnego podejścia – widać to w rozmowie
i otwartości. Jeśli chcecie sami się przekonać i przy okazji zapoznać
z pracami firmy Pestka Meble, odwiedźcie ich – jestem przekonana, że zostaniecie ugoszczeni równie dobrze jak ja, a rozmowa będzie się kleić. Tak od pytania do pytania dowiedziałam się, że najczęstszą inspiracją są klienci. Marzenia klientów na papier przelewa Pan Leszek. Następnie szkic zostaje zamieniony w projekt techniczny, który trafia na produkcję.


Ekskluzywne drewniane

meble rzeźbione, stylowe schody i drzwi możesz…


Pestka Meble
Badamy techniczne strony projektów 🙂

Właściciel firmy dba o to, by podczas rozmowy z klientem poznać wszystkie szczegóły i jednocześnie dobrze oddać na papierze pomysły, które się wtedy rodzą. Ma też ogrom wiedzy z tego zakresu, więc podpowiada rozwiązania i cały czas szuka nowych (przeprowadza także szkolenia dla przyszłych stolarzy, którzy niejednokrotnie zostają jego praktykantami, a potem pracownikami, a Pestka Meble w CV to nie byle co 😉 Wydaje się też lubić wyzwania, bo dał mi jasno do zrozumienia, że w drewnie jest w stanie zrobić wszystko, jeśli tylko znajdą się na to odpowiednie środki i czas.

Człowiek orkiestra

Pestka Meble
Zaglądamy w projekty

Pan Leszek jest bardzo zaangażowany w swoją pracę. Widać, że stolarstwo jest jego pasją. Przyznał mi się jednak w sekrecie 😉 że czasem brakuje mu pracy na warsztacie. Niestety – prowadzenie firmy wymaga wiele czasu – każdy projekt zaczyna się od niego, obsługa klientów, a do tego dodatkowe działania, jak prowadzenie szkoleń. Pan Leszek ewidentnie uwielbia wszystkie te rzeczy i ciężko mu z tego zrezygnować. Doba jest za krótka – znamy ten ból 😉 W weekendy przekazuje wiedzę swojemu synowi, którego wdraża w tajniki rzeźbienia. Zapracowany, ambitny i kochający swoją branżę człowiek – tak najlepiej Go opisać 🙂

Co jeszcze?

Pestka Meble
Zaglądamy na produkcję

Materiałów z tej niezwykłej firmy, którą jest Pestka Meble nazbierałam aż nadto, w związku z tym w najbliższym czasie pojawią się kolejne artykuły
z nią związane. Jeśli chcecie poznać tajniki produkcji – śledźcie nas tutaj lub na Facebooku. Artykuł ten postanowiłam poświęcić w formie wstępu początkom firmy i samemu właścicielowi, ponieważ ta historia aż sama się opowiada 🙂

Pestka Meble
To była udana wizyta!

Aranżacje i meble z niezwykłą muszlą – symbolem dobrobytu możecie obejrzeć TUTAJ. Panu Leszkowi zaś dziękujemy za ugoszczenie 🙂 To była czysta przyjemność.

Małgorzata Walter

Małgorzata Walter

\
7

Powinno Cię też zainteresować:

Oświetlenie mebli – innowacyjne rozwiązanie z charakterem

Oświetlenie mebli – innowacyjne rozwiązanie z charakterem

Oświetlenie mebli – dlaczego tak je kochamy? Cóż, to obecnie szalenie finezyjny sposób na podkreślenie charakteru wnętrz. Jest taka firma, która rozpoczęła modę na oświetlenie szafek kuchennych metodą light lift. Ten pomysł SLS Meble został podchwycony przez innych producentów, ale czy efekt jest tak samo spektakularny?

Kolorowe kable – designerska i bezpieczna dekoracja wnętrz

Kolorowe kable – designerska i bezpieczna dekoracja wnętrz

Kolorowe kable zostały umieszczone w estetycznych i barwnych osłonach, czym niewątpliwie wzbudzają zainteresowanie. Dzięki nim zza telewizora nie wystaje już nieciekawe wyglądającą plątania czarnych kabelków czy przewody nieelegancko rozpościerające się na podłodze. Choć Ty sam tego nie zauważasz, Twoim gościom od razu może to rzucić się w oczy.