Tik, tak – nie spóźnij się tym razem!

Tik, tak - (nie) spóźnij się tym razem!
Tik, tak - (nie) spóźnij się tym razem!
Teraz nie zabraknie Ci czasu - bądź gotowy na wszystko!

Znasz to uczucie, kiedy Twój telefon się rozładował i nie masz pojęcia, gdzie jest Twoja ładowarka? Mikrofalówka oraz piekarnik pokazują złą godzinę, a na Twojej ścianie nie wisi żaden zegar? O zmoro! Akurat dzisiaj, kiedy za chwilę będą  goście, a Ty nie wiesz, ile masz jeszcze czasu…

I po co komu ten stres i nerwy? Skoro można usiąść i dobrać zegar taki, który nas nie zawiedzie i będzie fajnie wyglądał?

Osobiście sama miałam taką sytuację i kilka razy nie wyrobiłam się na czas – naprawdę nie polecam. Więc, aby oszczędzić Ci takiej klapy, podpytałam Pana Dariusza z firmy Nextime, jaki zegar pasuje, do jakiego wnętrza i gdzie on powinien wisieć.

Zacznijmy od love too (loftu)…

Styl loftowy jak wszyscy dobrze wiemy, to minimalizm i prostota. Widoczne materiały takie jak cegła czy nawet konstrukcje. Z racji tego, że jestem ogromną fanką stylu loftowego to aktualnie siedzę z uśmiechem na twarzy i aż podskakuje z ekscytacji. Pan Dariusz z firmy Nextime po prostu podbił moje serce. Jednym z głównych haseł tego stylu jest to: Jeśli nie możesz czegoś zakryć to, to wyeksponuj. I teraz sobie wyobraź ceglaną ścianę z widocznymi elementami konstrukcji w połączeniu z niebieskim bądź czarnym zegarem w kształcie zębatek ZEGARA! Tutaj nie ma po prostu możliwości, aby przejść obok takiego widoku obojętnie. A zegar sam w sobie będzie kusił, aby cały czas na niego zerkać.


Wyszukany design

zegarów, pasujących do każdego wnętrza możesz…


zegar

Dla fanów boho…

Styl boho opiera się przede wszystkim na dodatkach i dekoracyjnych tkaninach. Wiele z nich to domowe robótki wydziergane szydełkiem z wielobarwnych włóczek – trochę cygańskie, trochę wiejskie – albo pachnące Indiami narzuty i makatki. Tutaj idealnym miejscem na zegar będzie komoda lub podłoga. Nie musisz za każdym razem mocować zegarów na ścianie. Stojące na podłodze zegary przylegające do ściany też wyglądają efektownie, tym bardziej jeśli wokół nich znajdują się kwiaty. Gwarantuję, że zegar na podłodze zaciekawi nie tylko gości, ale na pewno też koty 🙂


Wyszukany design

zegarów, pasujących do każdego wnętrza możesz…


Skandynawskie klimaty…

Wnętrza urządzane w stylu skandynawskim charakteryzuje minimalizm i prostota formy. Jasne ściany, drewno i funkcjonalne meble, które podkreślają jego naturalność… Pan Dariusz z firmy Nextime tutaj postawiłby bez żadnego „ale” na drewno w połączeniu z delikatnymi metalowym wykończeniem, bądź na zegar wykonany w 100% z drewna. Zdziwił(a)byś się jakie zegary można znaleźć. Drewniane, metalowe, a nawet drewno połączone z lustrem. Przy tym ostatnim, to nie tylko ściana będzie prezentowała się super, ale również można uzyskać z nim fajny efekt słynnego selfie w lustrze.

Odpowiednie miejsce według zasad feng shui…

Nie wieszaj ani nie wystawiaj zegarów w miejscach, które są łatwo widoczne od razu po wejściu do domu. Nie należy trzymać dużych zegarów w kuchni, a jeśli już to powinny być one w takim miejscu, aby nie rzucały się zbytnio w oczy podczas gotowania lub były bardzo małe (np. mały zegar służący do odmierzania czasu pieczenia czy gotowania). Tak jak w kuchni, zegarów nie powinniśmy trzymać również w jadalni (pośpiech podczas jedzenia jest niewskazany, gdyż prowadzi do niestrawności). W feng shui kształty i materiały wnoszą określoną energię i za ich pomocą możemy wzmocnić lub osłabić jakąś przestrzeń w domu.

Napisany przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Kristronik
Prawdziwi pasjonaci elektroniki. Kristronik to miejsce, w którym całkowicie zmienisz swój dom i...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *