Wieloformatowe płyty ceramiczne – na czym polega ich fenomen?

Soczyste kolory i oryginalne wzory. Z drugiej strony - elegancja i minimalizm. Zawsze wysoka jakość.

Soczyste kolory i oryginalne wzory. Z drugiej strony - elegancja i minimalizm. Zawsze wysoka jakość. Już na pierwszy rzut oka wiadomo – właśnie te cechy wyróżniają wieloformatowe płyty ceramiczne Ceramstic spośród tych standardowych, jakich pełno na rynku.

Z tego artykułu dowiesz się:
– czym zachwycają wielkoformatowe gresy?
– jakie są najmodniejsze motywy płyt?
– w jakich wnętrzach się sprawdzą?

 

Rozmiar nie jest bez znaczenia

Wielkoformatowe płyty ceramiczne mają niezaprzeczalną zaletę – dzięki swoim wymiarom mogą stanowić zarówno jeden, wyraźny akcent na ścianie, jak i otulić ją całą stając się główną atrakcją wnętrza. Słowem – ogranicza cię tylko wyobraźnia 😉 Pamiętaj jednak, że przesada nigdy nie jest wskazana i warto zestawić je ze stonowanymi elementami wyposażenia.

 

Duży format to duże możliwości. Gresy Ceramstic, na przykład z kolekcji Granderoca, olśniewają mnogością wzorów i kolorów nawiązujących do natury. Mają rektyfikowane krawędzie, co oznacza, że do ich układania potrzebna jest niewielka ilość fugi. Spójne kompozycje tworzone za pomocą monumentalnych płyt prezentują się zjawiskowo.

Co jest na topie?

Najczęściej spotykane motywy na płytkach są inspirowane kamieniem naturalnym, przede wszystkim ponadczasowym marmurem. Wielkoformatowe płyty z tym wzorem świetnie sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach. Gresy z kolekcji Coriento od Ceramstic możesz układać na ścianach i podłogach tworząc spójne wnętrze. 

 

Kolejnym ciekawym trendem jest industrial, pełen rdzawych elementów i surowej kolorystyki nawiązującej do betonu. Wspaniale prezentują się kafle Granderoca Torcido i Amable wyprodukowane w technice nadruku cyfrowego. Soczyste odcienie wymieszane z szarością i bielą z powodzeniem ozdobią nie tylko ściany, ale i podłogi.

Ceramstic

Wieloformatowe płyty ceramiczne

Gdzie zaprosić wieloformatowe gresy?

W których wnętrzach najlepiej sprawdzą się duże płyty? Wszędzie! W łazienkach, kuchniach, salonach, sypialniach i biurach. Są wykonane z wysokiej jakości surowców, dzięki czemu możesz cieszyć się ich trwałością przez lata. 

 

Dodatkowo są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Zapewniają więc komfort użytkowania i funkcjonalność. Pamiętaj, by decydując się na zakup, zwrócić uwagę na ich praktyczne zalety. Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, w których panuje duża wilgotność, więc płytki przeznaczone na podłogę powinny posiadać wysoką klasę antypoślizgowości, jak i ścieralności.

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Zieleń Bez Granic
Zieleń Bez Granic – Pracownia Architektury Krajobrazu
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *