Wykąpmy się inaczej, niż zwykle! Pomoże nam balia.

wanna
Wykąpmy się inaczej, niż zwykle!
Obecnie niewiele słyszy się o bednarstwie. No, może w przemyśle alkoholowym, gdzie dobre trunki dojrzewają w beczkach, by następnie łechtać mile nasze podniebienia ;) A co powiecie na takie cuda, jak wanny i balie z drewna?

Nie ukrywam, że z zazdrością spoglądam na kunsztownie wykonane wyroby, w których można się… wypluskać. Wiedziona ciekawością, skontaktowałam się z Panem Dominikiem z firmy Beczka Polska
i zadałam mu kilka pytań na ich temat. Byłam ciekawa, jak są wykonane, jakie mają funkcje i czy trzeba posiadać jakąś wiedzę tajemną, żeby z nich skorzystać.

Balia czy wanna?

wanna
Drewniane wykończenie wprowadza do łazienki wyjątkowy klimat.

Zacznę od ciekawostki. Pan Dominik zapewnił mnie, że jedno od drugiego zasadniczo nie różni się… niczym 🙂 No to jak się poruszać po świecie drewnianych wyrobów? Otóż Beczka Polska przyjęła pewną zasadę, dzięki której nam, użytkownikom, łatwiej jest odróżnić wannę od balii i na podstawie ich specyfikacji zdecydować, który wybór będzie dla nas lepszy.

Założenie, które się sprawdza

wanna
Balia czy wanna? Niech zdecyduje metraż łazienki 🙂

Balia jest wysoka – Pan Dominik dopowiada, że najczęściej ma około 100 cm. Wchodzi się do niej po schodkach albo drabince. Poznacie ją
po owalnym lub okrągłym kształcie. Z powodzeniem zastępuje wannę
w niewielkich łazienkach. Służy przede wszystkim do kąpieli schładzającej po saunie, ale miłośnicy kochają się w niej relaksować na zewnątrz domu, na przykład w ogrodzie. Jeśli też macie ochotę na takie rozkosze wśród natury, postawcie na balię z piecem. Możecie się pluskać nawet zimą 🙂

Wanna jest niższa od balii i nie potrzebujecie dodatkowych schodków, by do niej wejść. Wystarczy trochę zadrzeć nogę i… gotowe! Możecie się wygodnie rozłożyć i rozkoszować wypoczynkiem w gorącej, odprężającej wodzie.


Drewniana wanna

 wykonywane z olchy lub drewna egzotycznego iroko możecie…


Chciałabym, chciała…

wanna
Taki widok w łazience nie musi być tylko marzeniem.

Z natury jestem ciekaw(sk)a i szczegółowa 😉 Dlatego zastanawiałam się, czy mogłabym kupić balię do mieszkania w zwykłym bloku mieszkalnym. Niespodzianka – tak! Bez problemu można ją zainstalować w domowej łazience i wprawiać w osłupienie wszystkich, którzy Was odwiedzą. Jestem pewna, że nikt, kto się na nią natknie, nie zostanie wobec niej obojętny. Wyjątkowy design łączący piękno drewna z solidnością metalowych obręczy przyciąga wzrok i na pewno będziecie musieli odpowiedzieć na kilka pytań tak, jak Pan Dominik odpowiedział na moje 😉


Drewniane balie

wykonywane z olchy, modrzewia, dębu lub drewna egzotycznego iroko możecie…


Brać, czy nie brać?

wanna
Kąpiel w ogrodzie? Jestem za!

Muszę przyznać, że byłam zdziwiona dowiadując się, że nie potrzebuję mieć ogromnej willi z wcale nie mniejszą łazienką, żeby zostać szczęśliwą posiadaczką balii. Pod moimi powiekami już maluje się obraz MNIE, do szyi ukrytej w miękkiej, ciepłej wodzie…

Ale do rzeczy. Jeśli drewniana balia lub wanna są Waszym marzeniem, ale baliście się, że nie będą pasować do niewielkich łazienek – nie macie co się martwić. Pan Dominik zapewnił mnie, że Beczka Polska jest w stanie wykonać również nietypowe wanny – to dopiero byłby hit, gdybym postawiła w swojej łazience akrylową wannę z egzotycznego drewna… Zerknijcie sobie na realizacje Beczki Polskiej TUTAJ. A już niebawem zdradzę Wam, czy i jak możecie korzystać z nich w ogrodzie.

Napisany przez
Więcej od Sara Duszyńska
Kolorowa umywalka nablatowa idealna do łazienki
Urządzasz łazienkę i szukasz umywalki, która będzie nie tylko designerska, ale i...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *