Wysokie donice — jakie kwiaty w nich sadzić?

Wysokie donice pozwalają wprowadzić rośliny na balkon, taras, do salonu, a nawet biura. Nadają się do gatunków jednorocznych i wieloletnich. Jakie kwiaty najlepiej w nich sadzić i gdzie kupić donice wysokiej jakości?

Z tego artykułu dowiesz się:

– za co kochamy wysokie donice i gdzie je kupić?
– jakie kwiaty sprawdzą się we wnętrzach?
– które rośliny posadzić na balkonie i tarasie?

Wysokie donice — numer jeden wśród osłonek

Wysokie donice nie bez powodu są hitem aranżacyjnym ostatnich sezonów zarówno przestrzeni na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wynika to z zalet, jakie posiadają. 

 

Pierwszą z nich jest możliwość zasadzenia kwiatów z mocno rozbudowanym systemem korzeni, czyli takich, które są stanowczo za duże na standardowe osłonki. Dzięki temu rośliny czują się swobodnie i nie obumierają jak w zbyt ciasnej doniczce. 

 

Kolejną jest efektowne zaaranżowanie przestrzeni domu, biura, ogrodu, tarasu czy balkonu. Wysokie donice przyciągają uwagę, kiedy zostaną obsadzone ciekawymi kwiatami. Dzięki wielokolorowym osłonkom o różnych kształtach dostępnych na rynku można stworzyć naprawdę imponujące kompozycje. Ponadczasowe propozycje, które dopasujesz do praktycznie każdego stylu czekają w sklepie internetowym Cermax.

 

Ponadto dzięki wysokim donicom można odgrodzić nieatrakcyjne przestrzenie. Wystarczy przy tym pamiętać, by kwiaty miały zapewnioną odpowiednią ilość światła i dobre warunki bytowe. 

Kwiaty do salonu, biura, powierzchni wewnętrznych

Zastanawiasz się, jakie kwiaty w wysokich donicach sprawdzą się w twoim salonie czy rozległym biurze? Kilka lat temu prym wiodły palmy. Obecnie oprócz nich dużą popularnością cieszą się gatunki, które w krótkim czasie osiągają naprawdę słuszne rozmiary. Jeden czy dwa takie okazy w wysokiej donicy genialne udekorują wnętrze, a dobrze przemyślana kompozycja roślin stworzy niesamowity, indywidualny klimat. 

Do wewnętrznych pomieszczeń świetnie wpasują się wysokie donice z takimi kwiatami, jak:

 

Sagowiec. Zazwyczaj dostępny w sprzedaży jako okaz ok. 1 m wysokości. Oczywiście trafiają się także większe. Kwiat rośnie wolno, wymaga dobrego, całkowitego oświetlenia, obfitego podlewania, ale po uprzednim wyschnięciu podłoża. Dobierz do niego na przykład osłonkę metalową od Cermax, która sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie tych urządzonych w stylu industrialnym.

 

Figowiec, kolejny z gatunków, który osiąga znaczne rozmiary i fantastycznie prezentuje się w wysokich donicach. Może mieć duże, małe bądź drobne liście, w zależności od odmiany. Wygląda jak drzewko i osiąga nawet 2-3 m wysokości. Kocha dużą ilość rozproszonego światła i temperaturę pomiędzy 18 a 24 st. C. Będzie się przepięknie prezentować na przykład w donicy Nevis od Cermax. Jest podświetlana LEDowo i mrozoodporna, więc ozdobi nie tylko wnętrze, ale też taras lub ogród.

 

Juka, którą charakteryzują pióropusze złożone ze sztywnych liści. Potrafi osiągać do 2 m wysokości. Lubi światło, temperaturę ok. 20 st. C oraz wilgotne podłoże, ale bez zbędnego zalewania. Do niej polecam wysoką, minimalistyczną donicę Della w białym czarnym lub szarym kolorze.

Cermax

Donice

Jakie kwiaty do ogrodu, na balkon i taras?

Trawy ozdobne, ze względu na swoją niepowtarzalną urodę. Nie są wymagające w pielęgnacji a przy tym są odporne na choroby. Rosną dość szybko, a niektóre gatunki potrafią osiągać naprawdę spore wysokości nawet do trzech metrów. Fantastycznie wyglądają w pojedynczych wysokich donicach na balkonie czy tarasie. Do tych cudeniek przyda ci się mrozoodporna donica z włókna szklanego od Cermax. 

 

Róże, które świetnie czują się w wysokich donicach. Jest im w nich swobodnie pomimo rozległego systemu korzeniowego. Do podkreślenia ich nieprzemijającego uroku proponuję ceramiczne donice Cermax w kontrastujących z różami kolorach. 

 

Kwiaty ozdobne jak bratki, petunie lub begonie. Nie wymagają głębokiego ukorzenienia, ale pomimo to idealnie wyglądają w wysokich donicach, jednocześnie tworząc z osłonką miłą dla oka kompozycję. Pelargonie ze zwisającymi pędami także doskonale się odnajdą w dużych pojemnikach. Subtelne roślinki będą ciekawie wyglądać w zestawieniu z monumentalnymi donicami z fiberglass i fiberstone.

 

Wysokie donice od Cermax to doskonałe rozwiązanie zarówno do domowych, biurowych, jak i zewnętrznych przestrzeni. Tworzą idealną podstawę i środowisko dla kwiatów a przy tym pełnią funkcję dekoracyjną.  

Napisany przez
Więcej od Julia
ARGA
Specjalizujemy się w naprawach i regeneracji manualnych skrzyń biegów.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *