Łazienka w stylu glamour – postaw na oryginalne płytki!

Łazienka-w-stylu-Glamour---top

Styl glamour to jednogłośnie kwintesencja szyku, elegancji, wyrafinowania i blasku. Wytworne wnętrza, które jak elementy układanki tworzą ekskluzywną, gustowną całość. Czym charakteryzuje się łazienka w stylu glamour? Co powinno się w niej znaleźć, a czego unikać? Jakie płytki sprawdzą się w tworzeniu stylowej aranżacji? Sprawdźmy!

Z tego artykułu dowiesz się:

Łazienka w stylu glamour – wszystko co musisz wiedzieć
Jak wprowadzić marmur do stylu glamour?
Łazienka w stylu glamour – inspiracje, w których się zakochasz
Połączenie styli, które nie zawiedzie koneserów pięknych wnętrz

Łazienka w stylu glamour – wszystko co musisz wiedzieć

Łazienka-w-stylu-Glamour-fot-1

Styl glamour to przede wszystkim wyrazista, lecz klasyczna kolorystyka, do której zaliczają się między innymi: biel, czerń, beż, szarości, bordo, granat, butelkowa zieleń, złoto i srebro. Pałacowe wnętrze to również bogato zdobione dodatki. Oświetlenie pełne złota, srebra i szkła, zawieszone w centrum pomieszczenia przykuwa uwagę i podbija ekskluzywność aranżacji.

W kwestii umeblowania należy kierować się prostotą wybieranych materiałów, wykończenie w połysku, macie oraz oryginalnych lustrzanych frontach będzie najlepszą bazą do wyeksponowania ozdobnych uchwytów, lameli, wszelkiej galanterii. Wybór płytek ściennych i podłogowych wiąże się w zakupem materiałów, cechujących się najwyższą jakością, jak i wyrazistym wzornictwem, które dodatkowo dodaje blasku i świetnie odbija światło padające z ekskluzywnego żyrandola. W stylu glamour również ważne jest wprowadzenie szlachetnych materiałów.

Jak wprowadzić marmur do stylu glamour?

Łazienka-w-stylu-Glamour-fot-2

Marmur w każdej postaci to must have, którego nie może zabraknąć we wnętrzu. Wyśmienite blaty, posadzka, wielkoformatowe płytki na ścianie, a może mozaika ceramiczna o efekcie marmurowym? Marka Raw Decor oferuje mozaiki marmuropodobne o najwyższej klasie ścieralności. W przeciwieństwie do prawdziwego marmuru nie potrzebują impregnacji, nie oddziałują negatywnie na czynniki zewnętrzne, posiadają niską nasiąkliwość, dzięki której rekomendowane są do stosowania w pomieszczeniach kąpielowych.

Łazienka w stylu glamour – inspiracje, w których się zakochasz

Łazienka-w-stylu-Glamour-fot-3

Naszą propozycją jest aranżacja, w której powierzchnie ścienne i podłogowe pokryte są marmurem pod różną postacią: wyrafinowane płytki marmurowe o pięknym użyleniu pokrywają ściany, natomiast marmurowe płytki Cecile od Raw Decor tworzą oryginalny dekor, a odpowiednio dobrana fuga dodatkowo podkreśla walory dekoracyjne mozaiki. Szeroką szafkę umywalkową z białymi frontami podkreśl złotymi metalowymi nóżkami i uchwytami w kształcie kolibra. Prostokątne kryształowe lustra w złotej ramie tworzą nieoczywisty duet ze ścianką prysznicową w złocie, a swobodnie wiszące oświetlenie wzdłuż luster rozproszy światło na całe pomieszczenie.

Połączenie styli, które nie zawiedzie koneserów pięknych wnętrz

Łazienka-w-stylu-Glamour-fot-4

Czy wiesz, że elementy stylu Art Deco charakteryzują się wspólnymi cechami ze stylem glamour? Z tego względu ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie najznakomitszych elementów obu styli, które pozwolą urządzić luksusową łazienkę marzeń. Ścianę w strefie suchej pokryj oryginalną wzorzystą tapetą, na której wyróżni się masywne lustro w srebrnej oprawie oraz porcelanowa umywalka umieszczona na srebrnej konsoli.

Pozostałe ściany ozdób szarymi płytkami łazienkowymi a na okładzinę podłogową wybierz intrygujące płytki Art. Deco. Wyraziste wnętrze potrzebuje odpowiedniego oświetlenia, srebrny żyrandol zawieszony nad wolnostojącą wanną dodatkowo zachęci do odbywania długich, relaksujących kąpieli, w towarzystwie wilgociolubnych roślin.

Najpiękniejsze wnętrza w stylu glamour stworzysz w oparciu o najwyższej jakości materiały. Niebanalne wzornictwo, będące luksusową biżuterią dla wnętrz znajdziesz w ofercie Raw Decor.

0 replies on “Łazienka w stylu glamour – postaw na oryginalne płytki!”