Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Smog to globalny problem, z którym nie poradzimy sobie ot, tak. Jakość powietrza na zewnątrz bywa naprawdę kiepska, więc warto zadbać o to, by w domu móc oddychać pełną piersią. Oczyszczacze powietrza marki Sanjo to skuteczne rozwiązanie. Tylko który z nich wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie są zalety oczyszczaczy powietrza?
– jaki oczyszczacz jest polecany alergikom?
– które modele Sanjo warto wybrać?

Za co go polubisz?

Mówiąc o zaletach oczyszczaczy warto wspomnieć o tym, że podczas zakupu należy sugerować się przede wszystkim wysoką jakością urządzenia. Dzisiejszy rynek oferuje różne propozycje, a niektóre z nich są podejrzanie tanie i całkowicie nieefektywne. Dlatego dzisiaj skupię się na sprzęcie marki Sanjo, którą możesz znać między innymi z… hoteli! Suszarki do włosów, dozowniki na mydło czy kosze na śmieci z tym logo od lat są stosowane w popularnych obiektach noclegowych. Przedsiębiorcy wybierają je ze względu na wydajność, komfort użytkowania i niezawodność. 

 

Wracamy jednak do głównego tematu. Dobry oczyszczacz powietrza pełni kilka funkcji. Podstawową jest filtracja powietrza i usuwanie z niego szkodliwych substancji, co oczywiście pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników. Jest też skutecznym sprzymierzeńcem w walce z bakteriami, roślinnymi pyłkami i niekoniecznie przyjemnymi zapachami. Czy warto mieć go w swoim domu? Jasne, że tak. Pamiętaj, że ten produkt będzie ci służyć o każdej porze roku, a nie tylko zimą, gdy wszyscy jesteśmy narażeni na wdychanie smogu.

Żegnamy się z alergią

Czy ty lub ktoś z domowników cierpicie na alergię? Jej objawy potrafią skutecznie zniszczyć dobry nastrój. Kurz, roztocza czy pyłki domowych roślin wyglądają niepozornie, ale mogą doprowadzić do męczącego kataru, opuchnięć, łzawienia oczu i innych symptomów utrudniających codzienne funkcjonowanie. Nawet jeśli skrupulatnie dbasz o porządek w mieszkaniu, samodzielnie nie będziesz w stanie pozbyć się problemu. Oczyszczacz powietrza od Sanjo usunie z twojego otoczenia wszelkie substancje powodujące uczulenia.

 

Urządzenie nie tylko filtruje powietrze, ale dodatkowo pracuje na promieniach ultrafioletowych, które efektywnie eliminują mikroorganizmy będące powodami alergii. Inwestując nawet niewielkie pieniądze w krótkim czasie zauważysz znaczną poprawę jakości powietrza, a objawy uczulenia przestaną cię dręczyć.

 

Sanjo

Oczyszcacze powietrza

Oczyszczacze powietrza z jonizatorem od Sanjo

Na stronie producenta jest do wyboru kilka wysokiej jakości oczyszczaczy, które różnią się od siebie posiadanymi funkcjami, ceną czy zasięgiem. Wybrałam trzy modele, by przedstawić ci ułamek całego spektrum możliwości.

 

  • OP-077 do 40 m² z jonizatorem. Filtruje powietrze poprzez 5-etapowy proces. Pierwszym krokiem jest filtracja wstępna wyłapująca największe zanieczyszczenia, takie jak kurz. Następnie pałeczkę przejmuje filtr HEPA, który potrafi zatrzymać aż 99,97% cząsteczek! Niestraszne mu grzyby, bakterie i roztocza. Trzeci etap to praca filtra węgla. Jego zadaniem jest absorpcja nieprzyjemnych zapachów, wirusów czy formaldehydów. Teraz czas na filtr zimnej katalizy, którego celem jest utlenienie i rozłożenie substancji toksycznych, takich jak amoniak i benzeny. Piąty etap opiera się na pracy jonizatora, który neutralizuje powietrze i usuwa alergeny. Urządzenie ma dotykowy panel sterowania i jest bardzo łatwe w obsłudze.

  • OP-12 do 65 m² z jonizatorem i lampą UV. Ten produkt to aż 7 etapów oczyszczania. Poza znanymi ci już pięcioma fazami, tutaj znajduje się jeszcze lampa UV o działaniu niszczącym wirusy i bakterie oraz ceramiczny filtr do wody. Wydłuża żywotność nawilżacza. Urządzenie jest wyposażone w inteligentny sensor zanieczyszczeń, który za pomogą odpowiedniego koloru powiadamia o jakości powietrza. Możesz nim sterować za pomocą pilota, bez konieczności podchodzenia do sprzętu.

  • OP-001 do 80 m² z nawilżaczem i jonizatorem. Idealna propozycja dla alergików. To aż 8 etapów oczyszczania oraz dodatkowe funkcje, takie jak jonizator blokujący namnażanie mikroorganizmów oraz nawilżacz utrzymujący prawidłową wilgotność powietrza. Ma trzy tryby pracy — manualny, automatyczny i SLEEP. Ten ostatni jest szczególnie polecamy do domów, w których mieszkają dzieci. Możesz używać go w nocy, gdy maluchy śpią, a urządzenie będzie pracować cicho i wydajnie.

 

Warto wspomnieć, że Sanjo proponuje o wiele więcej modeli oczyszczaczy. Wszystkie czekają w sklepie internetowym. Moim zdaniem świetnie łączą ważne funkcje z nowoczesnym designem. Urządzeń nie musisz chować przed wzrokiem gości. Minimalistyczna estetyka sprawia, że bez problemu wkomponujesz je w otoczenie.

Napisany przez
Więcej od Julia
Drzwi wewnętrzne — jak wybrać je dobrze?
Nie robimy tego często. Drzwi wybieramy raz na kilka, kilkanaście lat.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *