Drabiny drewniane – 2 niezwykłe ciekawostki

Drabiny drewniane, choć dzisiaj są już znacznie rzadziej używane, wciąż wydają się niezbędne w niektórych zawodach. Ale czy przydają się tylko w pracach związanych z remontem? Przyjrzyjmy się bliżej drewnianym drabiną.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Jakie są zalety drabin drewnianych?
- Co łączy drewniane drabiny i drewniane wykończenia mieszkania?
- Że chodzenie pod drewnianą drabiną jest pechowe. Ale czy istnieje sposób na cofnięcie klątwy?
Zalety drewnianej drabiny.
Drabiny drewniane są stabilne i trwałe. I choć większość dzisiejszych drabin jest wykonana z aluminium, to jej oryginalna forma składająca się z drewna wciąż przekonuje wielu użytkowników o swoich zaletach. Drabiny drewniane stanowią podstawę w życiu codziennym, zarówno w pracy, jak i podczas czynności konserwacyjnych w naszych domach. Drabiny drewniane bywają wciąż używane przez murarzy, stolarzy, malarzy i w wielu innych zawodach.

Doskonale nadają się do użytku w pomieszczeniach i są bezpieczne do prac związanych z elektrycznością ze względu na swoje właściwości izolacyjne. Dodatkowym ich atutem jest to, że są zazwyczaj drabinami dwustronnymi, co oznacza, że można wchodzić na nie z obu stron. Oszczędza to użytkownikowi konieczności jej obracania przy niewielkim wysiłku.
Drabiny drewniane jako element drewnianego wykończenia.

Któż nie widział typowego malarza z drewnianą drabiną? Cóż, okazuje się, że można zrobić z nią o wiele więcej. Drewniane drabiny dają nieograniczone możliwości dekoracyjne i doskonale nadają się jako drewniane wykończenia. Jeśli nie wiesz, jak udekorować wejście do swojego domu, bo masz mało miejsca i szukasz czegoś przydatnego, postaw na drewnianą drabinę. Zrób z niej oryginalnie wyglądający wieszak ścienny, na którym możesz powiesić torebki, parasole czy szaliki lub zamień ją w oświetlenie za pomocą bardzo modnej girlandy w kolorach dopasowanych do ścian. Możesz również zamienić swoją drewnianą drabinę w stojak na buty. Będzie stanowić element dekoracji pokoju, a jednocześnie będzie bardzo praktyczna.
Użyj drewnianej drabiny, aby udekorować kącik do czytania, zawieszając czasopisma na szczeblach lub zrób z niej oryginalną ramkę na zdjęcia (wystarczy sznurek i różnej wielkości ramki w różnych stylach). Jeśli lubisz zieleń, ale nie wiesz, jak stworzyć przestrzeń dla swoich roślin, postaw je na drewnianej drabince. Z pewnością stanie się jednym z ulubionych kwietników w Twoim domu. O ciekawych osłonkach do kwiatów napisaliśmy w artykule “Donice ozdobne w nowoczesnym wnętrzu“. Możesz także ustawić swój kącik do czytania w salonie lub udekorować część pokoju drewnianą drabinką robiąc z niej półkę na książki. Zawieś światło i jakiś osobisty przedmiot lub roślinę, a będziesz miał swoją prywatną bibliotekę udekorowaną według własnego gustu. Więcej pomysłów na drewniane wykończenia znajdziesz w tym artykule.
Drewniana drabina, a przesądy.

Większość ludzi nie chce wchodzić pod drewniane drabiny, ponieważ jest to po prostu niebezpieczne. Jeśli drabina jest podniesiona, prawdopodobnie ktoś na niej stoi i pracuje, a my nie chcemy ryzykować, że nam spadnie na głowę. Nie chcemy też ryzykować przewrócenia drabiny i kogoś. Ale istnieje wiele innych teorii dotyczących pecha chodzenia pod drabiną. Według ludowych przesądów drewniana drabina jest naprawdę groźna.

Jeśli pod nią przejdziesz, czy zdołasz odwrócić swój zły los? Znawcy przesądów uważają, że istnieje pięć środków, aby zapobiec nieszczęściom:
• Pomyśl życzenie, idąc pod drabiną.
• Ponownie przejdź przez drabinę tyłem.
• Podczas przechodzenia pod drabiną umieść kciuk między palcem wskazującym i środkowym. (Ostrzeżenie: nazywa się to „znakiem figowym” i, w zależności od tego, gdzie jesteś na świecie, może być postrzegane jako lekko nieprzyzwoity gest!)
• Mów „chleb i masło” idąc pod drabiną.
• Skrzyżuj palce i trzymaj je skrzyżowane, aż zobaczysz psa.
Wydaje się, że łatwiej jest całkowicie unikać przejścia pod nią. A czy Wam zdarzyło się kiedyś przejść pod drabiną?