Drabiny drewniane – 2 niezwykłe ciekawostki

drabiny drewniane drabina w ciemnym pomieszczeniu

Drabiny drewniane, choć dzisiaj są już znacznie rzadziej używane, wciąż wydają się niezbędne w niektórych zawodach. Ale czy przydają się tylko w pracach związanych z remontem? Przyjrzyjmy się bliżej drewnianym drabiną.

Z tego artykułu dowiesz się:

Zalety drewnianej drabiny.

Drabiny drewniane są stabilne i trwałe. I choć większość dzisiejszych drabin jest wykonana z aluminium, to jej oryginalna forma składająca się z drewna wciąż przekonuje wielu użytkowników o swoich zaletach. Drabiny drewniane stanowią podstawę w życiu codziennym, zarówno w pracy, jak i podczas czynności konserwacyjnych w naszych domach. Drabiny drewniane bywają wciąż używane przez murarzy, stolarzy, malarzy i w wielu innych zawodach.

daniel_banner

Doskonale nadają się do użytku w pomieszczeniach i są bezpieczne do prac związanych z elektrycznością ze względu na swoje właściwości izolacyjne. Dodatkowym ich atutem jest to, że są zazwyczaj drabinami dwustronnymi, co oznacza, że można wchodzić na nie z obu stron. Oszczędza to użytkownikowi konieczności jej obracania przy niewielkim wysiłku.

Drabiny drewniane jako element drewnianego wykończenia.

Któż nie widział typowego malarza z drewnianą drabiną? Cóż, okazuje się, że można zrobić z nią o wiele więcej. Drewniane drabiny dają nieograniczone możliwości dekoracyjne i doskonale nadają się jako drewniane wykończenia. Jeśli nie wiesz, jak udekorować wejście do swojego domu, bo masz mało miejsca i szukasz czegoś przydatnego, postaw na drewnianą drabinę. Zrób z niej oryginalnie wyglądający wieszak ścienny, na którym możesz powiesić torebki, parasole czy szaliki lub zamień ją w oświetlenie za pomocą bardzo modnej girlandy w kolorach dopasowanych do ścian. Możesz również zamienić swoją drewnianą drabinę w stojak na buty. Będzie stanowić element dekoracji pokoju, a jednocześnie będzie bardzo praktyczna.

 

Użyj drewnianej drabiny, aby udekorować kącik do czytania, zawieszając czasopisma na szczeblach lub zrób z niej oryginalną ramkę na zdjęcia (wystarczy sznurek i różnej wielkości ramki w różnych stylach). Jeśli lubisz zieleń, ale nie wiesz, jak stworzyć przestrzeń dla swoich roślin, postaw je na drewnianej drabince. Z pewnością stanie się jednym z ulubionych kwietników w Twoim domu. O ciekawych osłonkach do kwiatów napisaliśmy w artykule “Donice ozdobne w nowoczesnym wnętrzu“. Możesz także ustawić swój kącik do czytania w salonie lub udekorować część pokoju drewnianą drabinką robiąc z niej półkę na książki. Zawieś światło i jakiś osobisty przedmiot lub roślinę, a będziesz miał swoją prywatną bibliotekę udekorowaną według własnego gustu. Więcej pomysłów na drewniane wykończenia znajdziesz w tym artykule.

Drewniana drabina, a przesądy.

drabiny drewniane

Większość ludzi nie chce wchodzić pod drewniane drabiny, ponieważ jest to po prostu niebezpieczne. Jeśli drabina jest podniesiona, prawdopodobnie ktoś na niej stoi i pracuje, a my nie chcemy ryzykować, że nam spadnie na głowę. Nie chcemy też ryzykować przewrócenia drabiny i kogoś. Ale istnieje wiele innych teorii dotyczących pecha chodzenia pod drabiną. Według ludowych przesądów drewniana drabina jest naprawdę groźna.

zobacz-katalog

Jeśli pod nią przejdziesz, czy zdołasz odwrócić swój zły los? Znawcy przesądów uważają, że istnieje pięć środków, aby zapobiec nieszczęściom:

• Pomyśl życzenie, idąc pod drabiną.
• Ponownie przejdź przez drabinę tyłem.
• Podczas przechodzenia pod drabiną umieść kciuk między palcem wskazującym i środkowym. (Ostrzeżenie: nazywa się to „znakiem figowym” i, w zależności od tego, gdzie jesteś na świecie, może być postrzegane jako lekko nieprzyzwoity gest!)
• Mów „chleb i masło” idąc pod drabiną.
• Skrzyżuj palce i trzymaj je skrzyżowane, aż zobaczysz psa.

Wydaje się, że łatwiej jest całkowicie unikać przejścia pod nią. A czy Wam zdarzyło się kiedyś przejść pod drabiną?

 

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Jak łączyć różne struktury i kolory płytek?
Jak łączyć różne struktury i kolory płytek? - W tym artykule staramy...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *