Drewniane meble do sypialni i ich zbawienny wpływ na zdrowie

Urządzanie sypialni to nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać nie tylko o przyjemny design, ale również (a właściwie to przede wszystkim) o jakość snu. Wiesz, że drewniane meble ci w tym pomogą?

Z tego artykułu dowiesz się:

– jak meble z litego drewna wpływają na zdrowie?
– które drewno jest szczególnie polecane do sypialni?
– gdzie warto kupić meble z limby?

Ach śpij, kochanie…

Lubisz zapach drewna? Osobiście uważam, że jest jednym z najpiękniejszych, jaki możemy mieć za darmo 😉 Oczywiście pod warunkiem, że mieszkamy blisko lasu, a najlepiej to w samym jego środku. Tylko że takich osób jest niewiele. I ty i ja możemy jednak wprowadzić ten obłędny aromat do naszych sypialni i to wcale nie za pomocą chemicznych środków. W tej historii nie ma żadnych sztucznych substancji, jedynie natura.

Meble z litego drewna. Bez malowania, bejcowania i olejowania. Czujesz już ich zapach? To teraz wyobraź sobie łóżko stworzone z surowego drewna, na którym wieczorem układasz się do snu. Naturalne olejki eteryczne zaczną działać, by zagwarantować ci cudowny, niczym niezmącony sen. Nie jest przecież tajemnicą, że ilość i jakość snu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Możesz spać długo, ale w niekorzystnych warunkach lub mieć najwspanialszą sypialnię na świecie, ale korzystać z niej zbyt krótko. Złoty środek to zdecydowanie odpowiedni czas na sen i doskonałe otoczenie. Takie, jakie gwarantuje drewno.

Alpejskie cudo w twojej sypialni

Limba. Szczerze mówiąc nie wiedziałam o niej zbyt wiele, dopóki nie zapoznałam się z ofertą marki Edar. Zaglądam do nich często w poszukiwaniu nowych rozwiązań do swojego domu. Tym razem odkryłam u nich informacje o zbawiennych właściwościach tej przepięknej, kamiennej sosny. Wiesz, że ma działanie uspokajające wegetatywny system nerwowy? To przede wszystkim zasługa pinosylwiny. Najważniejsze dla ciebie jest to, że łóżko wykonane z limby zapewni ci błogi sen w ramionach Morfeusza.

Ale jeszcze nie ziewaj. Mam dla ciebie kilka ciekawostek. Na pewno wiesz, że czerwone wino wypijane w odpowiednich ilościach ma właściwości zdrowotne. Dodatkowo pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie dzięki temu, że zawiera w sobie resweratrol. Co to ma wspólnego z limbą? Ano to, że naukowcy badający występującą w niej pinosylwinę stwierdzili, że wykazuje ona silniejsze działanie niż to zawarte w rubinowym trunku. Pinosylwina swobodnie unosi się w powietrzu, a ty wdychając ją możesz wręcz poczuć jej pozytywny wpływ na twój organizm.

 

Meble

Drewno limby

Edar — specjaliści od limby

Nie bez powodu wspomniałam o tej marce częstując cię porcją wiedzy na temat tego niezwykłego drzewa. Kamienna sosna to sztandarowy surowiec, z którego Edar tworzy niepowtarzalne meble. Nie zdziwi cię zapewne fakt, że serdecznie polecam zakup łóżka właśnie u nich. Solidne, trwałe meble są wykonywane z drewna limby o grubości aż 4 cm. Do jego produkcji nie są stosowane żadne chemiczne środki. Nawet skład kleju jest oparty na starożytnej recepturze zakładającej użycie wyłącznie naturalnych substancji.

Jak pielęgnować takie meble? Edar zapewnia, że wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką. Większe zabrudzenia usuniesz za pomocą delikatnego papieru ściernego. I już! Możesz się nimi cieszyć przez wiele lat. Łóżko z drewna limby to również świetne rozwiązanie do pokoju dziecka.

A teraz wyobraź sobie jak wygodnie układasz się na nim i wdychasz… wdychasz… wdychasz… 🙂

Napisany przez
Więcej od Julia
APmebel
APmebel - meble na wymiar
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *