Industrialne wnętrze krok po kroku

Industrialne wnętrze krok po kroku
Industrialne wnętrze krok po kroku
Aranżowanie wnętrz, wcale nie jest takie proste...

Ostatnio miałam ochotę pobawić się trochę w projektanta wnętrz, takiego fajnego. Lekko zabawnego, ale posiadającego wyczucie stylu.
Pan Łukasz z firmy Tone Design z przyjemnością mi w tym pomógł. Pozadawałam Panu Łukaszowi kilka pytań, trochę pozawracałam głowę (trochę bardzo) i mam to! Teraz zostało Ci tylko jedno wyjście – usiąść i przeczytać to co udało nam się wspólnie stworzyć – zapewne troszkę się przy tym uśmiechniesz (mamy z Panem Łukaszem taką nadzieję), ale informuję, że będzie warto. 🙂

Industrialny (czy na pewno dobrze napisałam to słowo?) styl początki…

W latach 50 (tak mówią internety) oczywiście ubiegłego wieku, wtedy kiedy Stany Zjednoczone dotknęła recesja, na rynku nieruchomości w pewnym momencie pojawił się ogrom pustych przestrzeni przemysłowych. Zagospodarowanie ich poskutkowało pojawieniem się nowego stylu – industrialnego. Internet wspomina, że był to styl spowodowany również zubożeniem mieszkańców. Po jakimś czasie został on doceniony przez projektantów, a dzisiaj? Dzisiaj jest postrzegany jako coś luksusowego i ekstrawaganckiego.

Czy młody, czy starszy to nie ma znaczenia, chociaż…

Na ten styl decydują się zazwyczaj osoby młode i odważne (na pewno to nie jestem ja, ale jak widać, Pan Łukasz do tej grupy z pewnością należy!) Jest to dla nich sposób wyrażania siebie i tworzenie czegoś niebanalnego i nie chodzi tu wcale o mało spotykane czarne żelki, tylko o coś z przytupem. Styl industrialny jest najczęściej wykorzystywany w starych kamienicach lub nawet w popularnych dziś loftowych aranżacjach. Pomimo tego, że czasami mógłby się wydawać trochę chłodny i mało przytulny, to nadal budzi ogromne zainteresowanie.


Industrialne meble,

a nawet loftowe możecie…


Od detali do detali (to chyba leciało trochę inaczej, ale wiadomo, o co chodzi)

Detale, detale i jeszcze raz detale! Ja wiem, że po tylu powtórzeniach mogłoby się wydawać, że panuje tu przepełnienie, ale jesteś w błędzie! (Mam Cię :)) Nie znajdziemy tutaj wielu gadżetów i tak zwanych bibelotów oraz niepotrzebnych dekoracji. Wszystko to zastępują metalowe lampy, odsłonięte kable, widoczne rury oraz metalowe regały.

No chodź, pomaluj mój świat…

Koloryyy! Chłodne odcienie szarości to taka jakby podstawa tego stylu, ale to tylko i wyłącznie dlatego, abyśmy mogli TROSZKĘ poszaleć z dobraniem mebli wypoczynkowych. Tutaj ogromną popularnością cieszą się stare, odnowione fotele, które na pierwszy rzut oka, czasami lata świetności mają już za sobą.


Industrialne meble,

a nawet loftowe możecie…


To jeszcze nie koniec…

Industrialne wnętrze krok po kroku

Powyżej masz kilka realizacji, ale jakby Ci było mało (a na pewno będzie) to na Tone Design znajdziesz jeszcze masę oryginalnych, industrialnych produktów. Aranżacyjne zdjęcia pomogą Ci spojrzeć na produkt pod innym kątem – dzięki temu, będziesz mógł wyobrazić sobie, jak dany przedmiot będzie prezentował się w Twoim mieszkaniu.

Napisany przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Hotel Skal
Hotel Skal w Ustroniu Morskim to fantastyczny nadmorski kurort. Jest idealnym miejscem...
Czytaj więcej
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *