Jak bezpiecznie i stylowo przechowywać drewno obok kominka?

Tak naprawdę pełni on jeszcze bardzo ważną rolę dekoracyjną. Ma niemały wpływ na wystrój całego wnętrza. Podobną rolę odgrywa paliwo, jakim palimy w kominku, czyli drewno.

Kiedy jest przechowywane w salonie lub innym reprezentatywnym pomieszczeniu może na plus wpłynąć na jego prezencję. Jak zatem prawidłowo przechowywać ten surowiec? Inspiracji i wiedzy szukamy w firmie Stylowe Kominki — specjalistów od ponadczasowego designu, bezpieczeństwa i funkcjonalności.

 

Z tego artykułu dowiesz się:
– czy warto wybrać kominek z półką?
– jakie właściwości ma wnęka na drewno?
– czy potrzebny ci stalowy stojak?
– jak zadbać o podłogę?

Kominek z półką lub przegrodą

Sposobem na oszczędzenie miejsca i jednocześnie zaaranżowanie przestrzeni kominkowej jest kominek z szufladą bądź półką. Kiedy takie drewno znajdzie się pod kominkiem wolnostojącym, zyskamy odrobinę więcej powierzchni, niż wtedy, kiedy drewno umieszczone jest w specjalnym pojemniku lub koszu obok paleniska.

 

Takie szczapy drewna można też ułożyć między urządzeniem i ścianą, wówczas zyskamy ciepły domowy klimat. Taki, który wpisuje się w sielską stylizację wnętrza, ale pasuje jednocześnie do przestrzeni nowoczesnych.

Wnęka na drewno przy kominku – oszczędność czasu to podstawa!

Taką przestrzeń warto zaplanować jeszcze na etapie projektowania i budowy domu.

Co należy do plusów takiego rozwiązania? Przede wszystkim to, że przechowywanie drewna w ten sposób, to spora oszczędność czasu.

 

Umieszczenie większej ilości tego surowca w domu sprawi, że nie będzie konieczne częste dostarczanie go do tego pomieszczenia. Nie trzeba będzie go przynosić z garażu lub z komórki. A to spora oszczędność czasu i energii. Wnęka na drewno przy kominku to strzał w dziesiątkę! Drewno obok kominka będzie prezentowało się znakomicie, szczególnie gdy sam kominek wykona dla ciebie doświadczona firma Stylowe Kominki.

 

Co więcej, drewno będzie miało trochę dłuższy czas sezonowania. To istotne, aby jego wilgotność nie przekraczała 20 proc. Stan ten można oszacować specjalnym miernikiem wilgotności do drewna.

Stalowy stojak na drewno – drewno obok kominka – poznaj jego zalety!

Oprócz wnęki w ścianie i odpowiedniej półki w kominku warto zdecydować się na zakup specjalnego stojaka na takie drewno. Może mieć on bardzo ozdobny lub minimalistyczny kształt – formę przypominającą połowę koła, literę W lub dowolną figurę geometryczną.

 

Kiedy będziesz się decydować na jeden z modeli, pamiętaj, aby jego wygląd współgrał z tym, jak prezentuje się kominek lub wkład kominkowy. Poza tym możemy decydować czy będzie to stojak, który zapewni ułożenie drewna w pionie lub w poziomie.

 

Dodatkowo liczy się tutaj jego trwałość, powinien być odporny na większe obciążenie. Istotne jest tutaj także to, że taki element nie narusza konstrukcji pomieszczenia, nie jest wbudowany na stałe i w razie potrzeby można go po prostu przestawić.

 

Taki stojak ustawiamy blisko kominka, ale w bezpiecznej odległości. Zwłaszcza wtedy, kiedy jest to kominek otwarty, a nie zamknięty wkład kominkowy. Drewno kominkowe ułożone w ten sposób prezentuje się znacznie lepiej niż inne paliwo, np. znajdujący się w koszu pellet.

 

Kominki Stylowe

Firma z tradycją.

Zadbaj o ochronę podłogi

Przed aranżacją takiego miejsca pamiętaj o tym, że podłoga pod paleniskiem i pojemnikiem na szczapy drewna powinna być odporna na zarysowania i inne uszkodzenia. Piękne i estetyczne wnętrze to przestrzeń idealna do wypoczynku. Ciesz się nią jak najdłużej, solidne wykończenie i trwałe materiały pozwolą Ci zrealizować ten cel. Właściwe przechowywanie drewna jest przemyślane i odpowiednio zaplanowane. 

 

Jeśli właśnie planujesz zlecić wykonanie kominka i wiesz już, w jaki sposób bezpiecznie przechowywać drewno, czas na kolejny krok. Stylowe Kominki czekają na twój kontakt, by porozmawiać o tym, jak firma może spełnić twoje marzenie.

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Petit Deko
Petit Deko — tutaj spełniają się marzenia o dziecięcym pokoiku, w którym...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *