Jak dobrać listwy do podłogi i sufitu?

Chyba, że zna się kilka złotych zasad. Ja dostałam je od zaprzyjaźnionej firmy STYRO. Pokażę ci, w jaki sposób dobierać nie tylko kolory, ale i kształty oraz wysokości. Bo wiesz, takie niepozorne listwy mogą zrobić dwie rzeczy… Albo zbudują designerskie, ciekawe wnętrze albo kompletnie je zniszczą. No to w drogę – zapraszam w podróż po możliwościach, jakie kryje w sobie sztukateria.

Patrz pod nogi

jak dobrać listwy przypodłogowe

Bezpiecznie jest dobrać rodzaj listwy do podłogi. Przykładowo — biała ściana i biała listwa. Szara ściana i szara listwa. Ta metoda wprowadza do pomieszczenia harmonię, a przy okazji optycznie je poszerza. Jest to więc koncepcja, która sprawdzi się w mniejszych wnętrzach. Ale jest mały haczyk 😉 Ten trik uda się tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na jasne odcienie. Ciemne podłogi i listwy mogą być już przytłaczające.

STYRO

designerskie rozwiazania

W wysokim wnętrzu ciekawie będą wyglądać również wyższe listwy. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość nabierze schludnego charakteru i swojego rodzaju monumentalności.

Trzymaj pion

jak dobrać listwy przypodłogowe

Kolejną, dość bezpieczną opcją jest dostosowanie listew podłogowych do koloru ściany. Taki zabieg jest często stosowany przez osoby ceniące sobie subtelne, elegancko urządzone pomieszczenia. Daje też dużo możliwości aranżacyjnych pod kątem pozostałych elementów wyposażenia. Delikatna sztukateria wtopiona w tło nie będzie się gryzła nawet z intensywnie kolorowymi dodatkami.

Otwórz drzwi

jak dobrać listwy przypodłogowe

Listwy dopasowane do stolarki to ciekawe, oryginalne podejście. Estetyczny, niebanalny efekt otrzymasz dobierając kolor listew do drzwi i schodów. Moim zdaniem, w ten sposób przepięknie prezentują się drewniane elementy. Wyobraź sobie drzwi w odcieniu naturalnego dębu i listwy o tej samej barwie.

A co jest w tym najciekawsze? Jeśli za jakiś czas znudzi ci się dana wersja kolorystyczna, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ją zmienić 😉 Do nowej koncepcji wystarczy ci pomysł, farba i pędzel. Przemalowywanie drzwi to teraz gorący trend, którego każdy chce spróbować 🙂

Głowa do góry

A co listwami sufitowymi? Tutaj główną rolę gra ich szerokość. Zasada jest prosta – w dużych, wysokich mieszkaniach możesz pozwolić sobie praktycznie na wszystko. Mniejsze wnętrza wymagają już delikatności, bo masywne listwy zaburzą ich proporcje. Na pewno efektownym rozwiązaniem jest dodatkowe podświetlenie. Ta opcja ma coraz szersze grono zwolenników, a ja się nie dziwię. Za każdym razem, kiedy widzę podświetlaną listwę przy suficie – zbieram szczękę z podłogi 😉

logo styro

Na koniec mała rada, jeśli masz ochotę trochę zamieszać. Pomyśl o kontrastach. Jeśli dobierzesz listwy, które kolorystycznie odbiegają od podłogi, ściany i stolarki, możesz uzyskać bardzo ciekawy efekt. Tylko pamiętaj — wszystko z głową 😉 Na stronie firmy STYRO, o TUTAJ czeka oryginalna sztukateria, którą można oglądać, oglądać i oglądać…

A teraz wyjdźmy na zewnątrz. Konkretnie — na taras. TUTAJ przeczytasz, jak urządzić go na wiosenny i letni czas 🙂

Sara Duszyńska

Sara Duszyńska

\
7

Powinno Cię też zainteresować:

Oświetlenie mebli – innowacyjne rozwiązanie z charakterem

Oświetlenie mebli – innowacyjne rozwiązanie z charakterem

Oświetlenie mebli – dlaczego tak je kochamy? Cóż, to obecnie szalenie finezyjny sposób na podkreślenie charakteru wnętrz. Jest taka firma, która rozpoczęła modę na oświetlenie szafek kuchennych metodą light lift. Ten pomysł SLS Meble został podchwycony przez innych producentów, ale czy efekt jest tak samo spektakularny?

Kolorowe kable – designerska i bezpieczna dekoracja wnętrz

Kolorowe kable – designerska i bezpieczna dekoracja wnętrz

Kolorowe kable zostały umieszczone w estetycznych i barwnych osłonach, czym niewątpliwie wzbudzają zainteresowanie. Dzięki nim zza telewizora nie wystaje już nieciekawe wyglądającą plątania czarnych kabelków czy przewody nieelegancko rozpościerające się na podłodze. Choć Ty sam tego nie zauważasz, Twoim gościom od razu może to rzucić się w oczy.