Jak pozbyć się brzydkiego zapachu we wnętrzu?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu kobieta

Zastanawiasz się, jak pozbyć się brzydkiego zapachu? Te sprawdzone sposoby pomogą Ci wyeliminować nieprzyjemną woń z pralki, toalety, kosza na śmieci, tenisówek i nie tylko. Powiemy Ci, jak uzyskać piękny zapach w domu bez używania ostrych środków czyszczących.

Z tego artykułu dowiesz się:

Brzydki zapach w kuchni?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu kobieta na tle lodówki

Kuchnia powinna kojarzyć się nam tylko z przyjemnymi aromatami, ale wiemy, że nie zawsze tak jest. Brudne naczynia w zmywarce, smażone potrawy, których zapach jest trudny do usunięcia i dziwna woń z lodówki zdarzają się nawet w najlepiej posprzątanym domu, zwłaszcza osobą, które lubią kucharzyć. Jeżeli nie możesz usunąć utrzymującego się zapachu po gotowaniu, a nie chcesz wietrzyć całego mieszkania, wlej ocet do naczynia i pozostaw na blacie na noc. Gwarantujemy, że rano Twoja kuchnia będzie znowu pachnieć nowością. Następnym razem, aby zneutralizować wszelkie aromaty w trakcie przygotowywania posiłku, spróbuj zagotować 2 szklanki wody, dodaj 2 lub 3 łyżki sody oczyszczonej i wrzucić do niej skórkę z cytryny. Cytryna jest w ogóle doskonałym naturalnym środkiem czyszczącym. Sprawdza się zarówno do odkażania desek do krojenia, jak i likwidowania nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z naszej zmywarki, lodówki, czy nawet kosza na śmieci. Skoro już jesteśmy w temacie lodówki…

 

Jeżeli zastanawiasz się jak pozbyć się z niej brzydkiego zapachu, koniecznie przeczytaj artykuł: “Jak pozbyć się zapachu z lodówki? 5 domowych sposobów na zapach w lodówce”.

Jak usunąć brzydki zapach z łazienki?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu łazienka

Ach i znowu ta niezawodna cytryna! Cudowny składnik, który jest łatwo dostępny w każdej kuchni, może usunąć niemiłą woń nawet z Twojej łazienki i toalety, pomagając Ci utrzymać ją świeżą. Po prostu pokrój cytrynę i umieść ją w muszli. Koniec z mdłościami!

 

Twoje pranie nie zawsze pachnie przyjemnie po wysuszeniu? Możliwe, że masz problem z wilgocią w łazience. Spróbuj wykorzystać węgiel bambusowy do jej usunięcia. Jest świetnym osuszaczem, więc eliminuje w ten sposób jedną z przyczyn nieprzyjemnej woni stęchlizny na Twoim praniu. Dodatkowo może pochłaniać nie tylko wilgoć, ale także szkodliwe chemikalia znajdujące się w powietrzu.

 

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, jak pozbyć się brzydkiego zapachu wydobywającego się z pralki, spróbuj wlać do niej odpowiednią ilość octu i ustawić jak najwyższą temperaturę prania, aby znów pachniała świeżością. Pamiętaj również, aby między użyciami pozostawiać otwarte drzwiczki maszyny, co ułatwi jej wietrzenie i zminimalizuje ryzyko powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z przedpokoju?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu przedpokój

Twój przedpokój może być ofiarą nieprzyjemnych zapachów, których nie chcesz wdychać po powrocie do domu, a wiele z nich ma związek z wilgocią wydobywającą się z butów czy przemoczonych kurtek. Istnieje wiele sposobów na maskowanie nieprzyjemnych zapachów, ale jak naprawdę się ich pozbyć? Twój przedpokój naprawdę dużo zyska, jeżeli zainwestujesz w dobrej jakości osuszacz powietrza, który ustawisz np. za kurtkami w niewidocznym dla nikogo miejscu.

 

A jeżeli czujesz, że Twoje tenisówki lub dziecięce buty leżące w rogu dodają ogólnego klimatu parności, szybkim rozwiązaniem jest mieć pod ręką pojemnik z sodą oczyszczoną i wsypać go do butów, gdy je zdejmujesz. Zostaw je na noc, rano wytrząśnij, a gwarantujemy, że będą w środku jak nowe i uda Ci się pozbyć z nich brzydkiego zapachu. Sodę oczyszczoną możesz stosować także do wyciągania brzydkiej woni z dywanów czy chodników znajdujących się na Twoim przedpokoju.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Epuflooring
Epuflooring Postaw na wygodę, bezpieczeństwo i design. Epufloor to łódzka firma, której...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *