Jak pozbyć się brzydkiego zapachu we wnętrzu?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu kobieta

Zastanawiasz się, jak pozbyć się brzydkiego zapachu? Te sprawdzone sposoby pomogą Ci wyeliminować nieprzyjemną woń z pralki, toalety, kosza na śmieci, tenisówek i nie tylko. Powiemy Ci, jak uzyskać piękny zapach w domu bez używania ostrych środków czyszczących.

Z tego artykułu dowiesz się:

Brzydki zapach w kuchni?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu kobieta na tle lodówki

Kuchnia powinna kojarzyć się nam tylko z przyjemnymi aromatami, ale wiemy, że nie zawsze tak jest. Brudne naczynia w zmywarce, smażone potrawy, których zapach jest trudny do usunięcia i dziwna woń z lodówki zdarzają się nawet w najlepiej posprzątanym domu, zwłaszcza osobą, które lubią kucharzyć. Jeżeli nie możesz usunąć utrzymującego się zapachu po gotowaniu, a nie chcesz wietrzyć całego mieszkania, wlej ocet do naczynia i pozostaw na blacie na noc. Gwarantujemy, że rano Twoja kuchnia będzie znowu pachnieć nowością. Następnym razem, aby zneutralizować wszelkie aromaty w trakcie przygotowywania posiłku, spróbuj zagotować 2 szklanki wody, dodaj 2 lub 3 łyżki sody oczyszczonej i wrzucić do niej skórkę z cytryny. Cytryna jest w ogóle doskonałym naturalnym środkiem czyszczącym. Sprawdza się zarówno do odkażania desek do krojenia, jak i likwidowania nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z naszej zmywarki, lodówki, czy nawet kosza na śmieci. Skoro już jesteśmy w temacie lodówki…

 

Jeżeli zastanawiasz się jak pozbyć się z niej brzydkiego zapachu, koniecznie przeczytaj artykuł: “Jak pozbyć się zapachu z lodówki? 5 domowych sposobów na zapach w lodówce”.

Jak usunąć brzydki zapach z łazienki?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu łazienka

Ach i znowu ta niezawodna cytryna! Cudowny składnik, który jest łatwo dostępny w każdej kuchni, może usunąć niemiłą woń nawet z Twojej łazienki i toalety, pomagając Ci utrzymać ją świeżą. Po prostu pokrój cytrynę i umieść ją w muszli. Koniec z mdłościami!

 

Twoje pranie nie zawsze pachnie przyjemnie po wysuszeniu? Możliwe, że masz problem z wilgocią w łazience. Spróbuj wykorzystać węgiel bambusowy do jej usunięcia. Jest świetnym osuszaczem, więc eliminuje w ten sposób jedną z przyczyn nieprzyjemnej woni stęchlizny na Twoim praniu. Dodatkowo może pochłaniać nie tylko wilgoć, ale także szkodliwe chemikalia znajdujące się w powietrzu.

 

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, jak pozbyć się brzydkiego zapachu wydobywającego się z pralki, spróbuj wlać do niej odpowiednią ilość octu i ustawić jak najwyższą temperaturę prania, aby znów pachniała świeżością. Pamiętaj również, aby między użyciami pozostawiać otwarte drzwiczki maszyny, co ułatwi jej wietrzenie i zminimalizuje ryzyko powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z przedpokoju?

jak pozbyć się brzydkiego zapachu przedpokój

Twój przedpokój może być ofiarą nieprzyjemnych zapachów, których nie chcesz wdychać po powrocie do domu, a wiele z nich ma związek z wilgocią wydobywającą się z butów czy przemoczonych kurtek. Istnieje wiele sposobów na maskowanie nieprzyjemnych zapachów, ale jak naprawdę się ich pozbyć? Twój przedpokój naprawdę dużo zyska, jeżeli zainwestujesz w dobrej jakości osuszacz powietrza, który ustawisz np. za kurtkami w niewidocznym dla nikogo miejscu.

 

A jeżeli czujesz, że Twoje tenisówki lub dziecięce buty leżące w rogu dodają ogólnego klimatu parności, szybkim rozwiązaniem jest mieć pod ręką pojemnik z sodą oczyszczoną i wsypać go do butów, gdy je zdejmujesz. Zostaw je na noc, rano wytrząśnij, a gwarantujemy, że będą w środku jak nowe i uda Ci się pozbyć z nich brzydkiego zapachu. Sodę oczyszczoną możesz stosować także do wyciągania brzydkiej woni z dywanów czy chodników znajdujących się na Twoim przedpokoju.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Czy drewniane drzwi zewnętrzne to dobry pomysł?
Drewniane drzwi zewnętrzne nie muszą nieść za sobą mniejszego bezpieczeństwa. Zobacz, dlaczego...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *