Kamień naturalny, czyli pomysł na niezwykłe dekoracje

Nieprzemijające piękno kamienia naturalnego od lat inspiruje projektantów wnętrz. Dzisiaj przyjrzymy się fornirowi kamiennemu i łupkowi, które zjawiskowo wyglądają na ścianach (i nie tylko!) współczesnych wnętrz.

Z tego artykułu dowiesz się:

– czym charakteryzuje się fornir kamienny?
– jak można wykorzystać łupek?
– gdzie zrealizować marzenie o ścianie z kamienia?

Fornir kamienny, czyli mnóstwo zastosowań

Ten szlachetny, naturalny materiał cechuje się elastycznością i lekkością. Można go aranżować na wiele sposobów, montując na ścianach w mieszkaniach, frontach kuchennych, a nawet elewacji. Jest wytrzymały, solidny, ale dla nas, jako użytkowników równie ważne są walory estetyczne. Fornirowi nie można odmówić ponadczasowego piękna, które z łatwością dostosujesz do stylu, jaki lubisz najbardziej.

 

Płyty z forniru kamiennego możesz otrzymać w różnych odcieniach i fakturach. To naturalny surowiec, więc na jego powierzchni występują pęknięcia i żłobienia, a ułożenie kolorów nigdy nie jest takie samo. To zdecydowanie nie wady, a zalety — dzięki nim płyty są niepowtarzalne i dają poczucie wyjątkowości. Z ich pomocą można komponować wnętrza w stylu nowoczesnym, klasycznym, industrialnym czy z wykorzystaniem innych naturalnych materiałów, jak przytulne drewno.

Łupek dla wymagających

Lubisz przebywać w przestrzeniach, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale są stworzone z wykorzystaniem surowców wysokiej jakości? Aktualnie większość z nas stawia na codzienny komfort użytkowania. Design powinien iść w parze z możliwie najlepszym gatunkiem, by dawać nam poczucie bezpieczeństwa i wygody. Nikt nie chce się martwić, że nowa aranżacja wnętrza wytrzyma tylko jeden sezon lub za chwilę przestanie być modna.

 

Dlatego warto postawić na łupek. To kamień naturalny dający ogrom możliwości. Występuje w postaci niewielkich, cienkich płytek lub wielkoformatowych kafli. Możesz więc z jego pomocą tworzyć monumentalne ozdoby całych ścian i elewacji lub komponować wybrane fragmenty. Ogranicza cię tylko wyobraźnia! Łupek kamienny równie dobrze sprawdzi się zdobiąc ścianę pokoju dziennego i elewację budynku.

Stoneland

Piękno kamienia w Twoim domu.

Fornir i łupek — gdzie kupić dekoracje z tych materiałów?

Poznaj Stoneland — firmę, która w 2015 roku rozpoczęła swoją działalność, by dzisiaj proponować wysokiej jakości, przepiękne wyroby z kamienia naturalnego. Zjawiskowe płyty możesz zamówić telefonicznie lub mailowo. A jeśli chcesz je zobaczyć na żywo, odwiedź siedzibę w Bielanach Wrocławskich. Będziesz mieć szansę obejrzeć, jak zachowują się w danym świetle. Zachwycisz się ich nieregularną strukturą, która wprowadza do wnętrz niepowtarzalny klimat. 

 

Nie wiesz jeszcze, jaki kamień i w jakiej postaci jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem? Skontaktuj się ze Stoneland i porozmawiaj o swojej wizji. Opowiedz o efekcie, jaki chcesz osiągnąć, o pomieszczeniu, które ma zostać udekorowane. Profesjonalna, nastawiona na twoją satysfakcję obsługa pomoże ci podjąć decyzję. Już dziś odwiedź stronę firmy i zainspiruj się dotychczasowymi realizacjami. Zapierają dech w piersiach!

 

Napisany przez
Więcej od Julia
Jakie meble wybrać do sypialni? Poznaj nasze hity
Zobacz, jakie łóżka warto zaprosić do swojej sypialni.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *