Rozjaśnij, zaciemnij, rozjaśnij… czyli tyle światła ile chcesz.

Rozjaśnij, zaciemnij, rozjaśnij… czyli tyle światła ile chcesz.
Rozjaśnij, zaciemnij, rozjaśnij… czyli tyle światła ile chcesz.

Słoneczna sobota, Ty masz ochotę na odrobinę relaksu przy dobrym filmie, z kubkiem kawy i ulubionym ciastem, ale… Znowu to samo!
Promienie słońca jak na złość przenikają przez okno, kierując się centralnie na telewizor, a Ty? Ty nic nie widzisz… Nie poddawaj się, zawsze masz asa w rękawie – ROLETY.

Niby wolno wiszą, ale działają szybko i sprawnie

Rolety wolnowiszące to chyba jedne z najbardziej tradycyjnych rozwiązań. Ogromną zaletę stanowi możliwość ich do większych przeszkleń. Jeśli chodzi o kwestie montażowe to mamy tu spore pole do popisu. Rolety możemy zamontować nad oknem do ściany, poza wnęką okienną,
a nawet do sufitu.

Chyba największą zaletą dla prawdziwego kino maniaka będzie jednak ten fragment. Rolety wolnowiszące mogą posłużyć nie tylko jako ochrona przed promieniami słonecznymi, ale również nada się jako ekran projekcyjny, na którym bez problemu możemy wyświetlać filmy.
Prawie jak w kinie, tylko takim naszym prywatnym i z tańszym popcornem i nachosami.


Rolety takie, jakie chcesz

dopasowane do Twoich potrzeb, możesz…


Tym razem na kasety, ale nie te VHS

Łatwy i szybki montaż i funkcjonalność to chyba dwie najbardziej wymagające przez nas rzeczy podczas kupna rolet. Opcja kasetonowa oprócz wygodnego montażu, który zazwyczaj trwa kilka minut i wszystko dzieje się bezinwazyjnie posiada jeszcze kilka zalet. Dzięki temu, że kaseta jest wykonana z aluminium lub PCV bardzo łatwo jest utrzymać ją
w czystości.

Dla tych, którzy nie za bardzo lubią poświęcać sporo czasu na sprzątanie mam bardzo dobrą wiadomość. Kaseta chroni materiał rolety przed brudem oraz kurzem, gwarantując przy okazji bardzo łatwe otwieranie okna.  Estetyka też jest tutaj na plus, cały mechanizm rolet jest dyskretnie schowany przed naszymi oczami, dzięki czemu rolety kasetowe pasją do wielu typów okien.

Super moc panowania nad ŚWIATŁEM

Rolety dzień i noc najbardziej docenianie wiosną i latem, kiedy promienie słońca nie dają nam spokoju. Wpadające promienie słoneczne w połączeniu z wysoką temperaturą mogą nagrzewać mieszkanie do takiego stopnia, że nie można w nim usiedzieć – na pewno wiesz o czym mówię.
Całkowicie zasłonięte okna skutecznie zablokują wpadające światło za dnia, a wieczorem? Wieczorem, gdy słońce już nam trochę odpuści nie musisz składać całej rolety. Rolety dzień i noc to doskonała opcja dla mieszkań znajdujących się na parterze. Tradycyjne rolety w odróżnieniu od tych mogą zaciemnić mieszkanie zbyt mocno. Rolety dzień i noc pozwalają na odpowiednie dobranie ilości światła wpuszczanego do naszego mieszkania.


Rolety takie, jakie chcesz

dopasowane do Twoich potrzeb, możesz…


Na zewnątrz też można

Rolety zewnętrzne to komfort, nowoczesne rozwiązania, ale również nasze bezpieczeństwo.
Jeśli cenimy sobie prywatność i ciszę, to ten rodzaj rolet jest strzałem w dziesiątkę (10!).
Oprócz tego, że rolety starannie dbają o intymność, to sprzyjają rodzinnej atmosferze. Ich głównym zadaniem jest redukcja hałasów dochodząca z zewnątrz oraz całkowite zaciemnienie wnętrz. Dzięki czemu bez problemu możecie w ciągu dnia zafundować sobie regenerującą drzemkę.

Napisany przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Kristronik
Prawdziwi pasjonaci elektroniki. Kristronik to miejsce, w którym całkowicie zmienisz swój dom i...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *