Czy drewniane drzwi zewnętrzne to dobry pomysł?

drewniane drzwi zewnętrzne beżowe

Drewniane drzwi zewnętrzne nie muszą nieść za sobą mniejszego bezpieczeństwa. Zobacz, dlaczego warto postawić na ten wybór oraz jak ułatwić sobie ich pielęgnację.

Z tego artykułu dowiesz się:

Drewniane drzwi zewnętrzne — poznaj ich zalety

drzwi drewniane

Drewniane drzwi zewnętrzne to dobre rozwiązanie nie tylko w małych górskich domkach. Takie drzwi niosą za sobą wiele zalet, które sprawiają, że nasza prywatna przestrzeń będzie nie tylko bezpieczna, ale także piękna.

Drewniane drzwi zewnętrzne to przede wszystkim niesamowita klasa i elegancja. Wynika to z faktu, iż drewno nadaje element natury naszych domów, stwarzając tym samym przytulną atmosferę domowego ogniska. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i kolorów takich drzwi, dlatego wybór drzwi idealnych do naszego stylu nie będzie problemem.
To, że w naszych domach chcemy mieć ciszę i spokój jest oczywiste. Drewniane drzwi zewnętrzne posiadają właściwości akustyczne, które doskonale tłumią niechciane hałasy dochodzące z zewnątrz domu.

zobacz-katalog

Drzwi z drewna wyróżniają się na tle drzwi drewnianych nie tylko wyglądem, ale także właściwościami termoizolacyjnymi. Nie bez powodu materiał ten jest od lat wykorzystywany w budownictwie. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na większą oszczędność energii. Jeśli chcesz poznać dokładną budowę drewnianych drzwi, zachęcam Cię do przeczytania artykułu: „Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego: jak wybrać najlepsze?”, w którym wszystko jest ładnie wyjaśnione.

Nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszym aspekcie, czyli bezpieczeństwie. Gdy decydujemy się na drewniane drzwi zewnętrzne, wbrew pozorom możemy być pewni, że będą one wytrzymałe, a co się z tym wiąże, będą zapewniały nam ochronę przed włamaniami. Nowoczesne drzwi pokrywane są specjalnymi powłokami chroniącymi nasze drewniane drzwi przed wilgocią, wgnieceniami oraz zdeformowaniami.

O tym pamiętaj przy wyborze drzwi

drzwi drewniane z kwiatami

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych powinien być mocno przemyślany? Dlaczego? Jest to nie tylko element chroniący nasze domy, ale także jedna z droższych części wyposażenia własnego wymarzonego kąta, którego nie będziemy wymieniać co roku. Na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na drewniane drzwi zewnętrzne?

Przede wszystkim wymiary. Nie chodzi tu tylko o to, aby drzwi pasowały do naszej ościeżnicy, ale także o wytyczne, jakie określa nam Rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Nikt nas nie chciałby mieć przecież dodatkowych problemów z prawem przy wykańczaniu często długo wyczekiwanego domu. Rozporządzenie określa, że drzwi zewnętrzne muszą mieć minimalne wymiary 200 cm x 90 cm.

Idziemy do sklepu i na wszystkich kartach informacyjnych widnieje jakiś współczynnik przenikania ciepła U. Co to takiego jest i czy powinniśmy na to zwracać uwagę? Oczywiście. To właśnie on mówi o tym, czy przez nasze drzwi nie będzie uciekało ciepło. Im niższy współczynnik, tym mniej energii ucieka z naszego domu.

Wodoszczelność to chyba jeden z największych obaw, gdy zdecydujemy się na drewniane drzwi zewnętrzne. Aby nie musieć się przejmować tym, czy przy każdym deszczu i śniegu nasze drzwi nie ulegną zniszczeniu, zwróćmy uwagę na parametry oznaczone symbolami od 1 A do 9 A. Dzięki temu poznasz ich poziom wodoszczelności.

Ciesz się najlepszym wyglądem drewnianych drzwi zewnętrznych

drewniane drzwi zewnętrzne pielęgnacja

Wokół drewnianych drzwi zewnętrznych krąży wiele mitów, wobec czego wiele osób rezygnuje z tego wyboru. Wydawać nam się może, że drewniane drzwi zewnętrzne równa się niebezpieczeństwo i zniszczenia. Wystarczy jednak odpowiednia pielęgnacja, aby uniknąć tych problemów.

Taka pielęgnacja nie musi tak naprawdę nas dużo kosztować. Jedyne co będzie nam potrzebne to miękka ściereczka i delikatny płyn. Przemywanie i przecieranie takich drzwi usunie brud oraz sprawi, że nie będą się przedostawać niechciane bakterie do ich środka.

zobacz-katalog

Pamiętaj także, że drewniane drzwi zewnętrzne wymagają odpowiedniej konserwacji, którą wykonuje się raz do roku. W sklepach znajdziemy wiele różnych środków do tego przystosowanych. Ich użycie jest bardzo proste. Na suchą powierzchnię wystarczy nałożyć równomiernie niewielką ilość preparatu i gotowe.

Obawy przed tym, że drewniane drzwi zewnętrzne nie spełnią naszych wymagań i nie zapewnią nam bezpieczeństwa, są zrozumiałe. Jest to przecież jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pamiętaj jednak, że drewniane drzwi zewnętrzne mogą być nie tylko ładne, ale także funkcjonalne. Wystarczy dobrać odpowiednie parametry do naszych wymagań i pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, a wszystko będzie tak, jak sobie wymarzyliśmy.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Ryssa
Ryssa - sklep z produktami odpowiadającym nowoczesnym trendom
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *