Decor Line – specjalista w dziedzinie sztukaterii

Poznaj Decor Line i jego fenomenalne listwy przypodłogowe. Dlaczego powinieneś postawić właśnie na tę firmę? Zostań ze mną, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Z tego artykułu dowiesz się:

Decor Line - sklep na miarę potrzeb każdego wnętrza

Decor Line to sklep internetowy oferujący bogaty wachlarz produktów służących do wykończeń ścian wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Doświadczony zespół, doskonale zorientowany w aktualnych trendach architektonicznych, proponuje asortyment o różnorodnym wzornictwie i stylu. Od zawsze modnej prostoty po oryginalny przepych.

 

Oferta Decor Line to przede wszystkim sztukateria wewnętrzna i elewacyjna, do której należą gzymsy, czyli listwy sufitowe, listwy renomowanych firm, jak Orac Decor, NMC, Creativa i Mardom Decor, a także najbardziej popularne i chętnie wybierane niepowtarzalne listwy przypodłogowe. Te ostatnie genialnie wpisują się we wnętrza nadając im prostego, estetycznego wyglądu. W czym dokładnie tkwi ich sekret i z jakimi elementami idealnie się komponują? Spieszę z odpowiedzią.

 

 

Listwy przypodłogowe - drugoplanowe bohaterki wnętrz

Listwy przypodłogowe od Decor Line to fantastyczne, choć często praktycznie niewidoczne bohaterki każdego domu i mieszkania. Prawidłowo dopasowane są idealnym wykończeniem ścian oraz podłóg. A przy tym doskonale zakrywają plączące się, niezbyt estetycznie wyglądające kable. Listwy to niezastąpiony i niezbędny element w przestrzeniach domowych – praktyczny i podkreślający ich charakter.

 

Listwy przypodłogowe:

 

  • chronią fakturę ścian od wilgoci, jaka może się na nie przedostać w trakcie zmywania podłóg;
  • zakrywają szczelinę dylatacyjną, która powstaje w miejscu stykania się ściany i podłogi;
  • są doskonałym połączeniem między ścianą a podłogą;
  • wpływają na styl pomieszczenia;
  • zabezpieczają naroża przed uszkodzeniami;
  • chronią od przedostawania się brudu i kurzu, ułatwiając odkurzanie i zmywanie posadzek;
  • idealne maskują wszelkie niedoskonałości styku ściany z podłogą, w tym nierówno przycięte panele.

Listwy należy dobierać do innych elementów wystroju. A są nimi podłogi, ściany oraz stolarka wewnętrzna. Ze sztukaterią od Decor Line wnętrze będzie spójne i estetyczne.

 

Na temat zalet listew przypodłogowych przeczytałam również w artykule “Zalety listew przypodłogowych”.

NMC FL1 Flex gięta listwa przypodłogowa

Listwa przypodłogowa elastyczna, gładka, z przetłoczeniem na górnej krawędzi.

Listwy współgrające z podłogą 

Listwy przypodłogowe można doskonale dopasować do podłogi. To najchętniej wybierana i najbezpieczniejsza opcja, która nie zdominuje wnętrza. Dobiera się je do materiału, z jakiego została wykonana podłoga oraz poziomu jej wybarwienia. Na te cechy należy zwracać szczególną uwagę. Prawidłowo dobrane listwy dają spójny i harmonijny efekt.

 

Szerokie, jasne listwy w połączeniu z panelami w takim samym odcieniu powiększą optycznie wnętrze. Z kolei przy ciemniejszej kolorystyce ściany i posadzki efekt będzie całkowicie odwrotny, nabierze zbyt ostrego kontrastu. W takiej sytuacji należy postawić na niższe profile, bardziej kształtne, które nie pomniejszą ani nie przytłoczą pomieszczenia, szczególnie gdy jest ono niewielkich rozmiarów. Drewniane podłogi kochają obramowania, z takiego samego surowca nadając niepowtarzalnego designu. Zaś posadzki ceramiczne oraz wykończone wykładziną dywanową fenomenalnie zgrywają się z wysokimi listwami MDF oraz z drewna. Listwy przypodłogowe dopasowane do podłogi dają optyczną iluzję.

 

Listwy komponujące się ze ścianą

Eleganckim, subtelnym i również bezpiecznym rozwiązaniem jest zgranie listew ze ścianą. Osiągnąć to można przez pomalowanie ich w tym samym kolorze. Mogą być to barwy zbliżone do siebie, jak i wyraźnie ze sobą kontrastujące. Jeśli ściana oraz podłoga zlewają się ze sobą kolorystycznie, świetnym wyjściem jest wprowadzenie akcentu, który będzie przyciągał uwagę. Takim właśnie są listwy przypodłogowe od Decor Line.

 

Ponadto ich dostępność w sklepie Decor Line w białym kolorze sprawia, że mogą zostać przemalowane na dowolnie inną barwę. Przybierać kolorystykę ściany bądź różnić się od niej jednym lub więcej tonami.  Pozwoli to uzyskać ciekawą, odważną i nieprzesadzoną aranżację.

orac-decor-sx155-flex-gieta-listwa-przypodlogowa

Orac Decor SX118 Flex gięta listwa przypodłogowa

Listwa elastyczna (Flex) prosta, gładka, z przetłoczeniem na górnej krawędzi. Posiada podwójną wnękę na zagospodarowanie kabli.

Listwy idealnie dopasowane do stolarki

Listwy przypodłogowe można dobrać także do stolarki wewnętrznej. To bardzo dobry pomysł, zarówno, gdy drzwi są dopasowane do podłogi np. drewnianej, jak i wtedy, gdy kontrastują z podłożem. Jaki sposób jest najbardziej sprawdzony? Dużej harmonii do wnętrza wprowadza modna biała stolarka drzwiowa. Sprawdzi się w we wszystkich aranżacjach – od tradycyjnych po nowoczesne. Jej dopełnieniem są oczywiście białe listwy przypodłogowe. Takie połączenie nie zdominuje nawet skromnych i niewielkich wnętrz, dlatego jest chętnie wybierane przez właścicieli małych mieszkań.
Warto dodać, że chętnie wykorzystywanym trendem jest również dobieranie szerokości listew do szerokości ościeżnicy drzwiowej.

 

Decor Line oferuje wyłącznie produkty wysokiej jakości. Decydując się na montaż ich listw przypodłogowych we wnętrzach, możemy być pewni spektakularnego efektu. Pięknego i niepowtarzalnego, który utrzyma się przez lata.

Napisany przez
Więcej od Adrianna Pasternak
Zirador
Zobacz, co przygotowała dla ciebie firma Zirador. Jeśli chcesz być współautorem swoich...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *