Kobiece wnętrze. Subtelne i eteryczne, czy pełne kolorów?

Kobiecość niejedno ma imię. Poznaj kilka z nich dzięki… płytkom ceramicznym. Dzisiaj odkryjemy różne możliwości aranżacyjne odpowiadające trendom inspirowanym płcią piękną.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jak stworzyć wnętrze w stylu glamour?
– czy minimalizm wciąż jest w modzie?

Złoto i diamenty

Glamour. Ekskluzywny trend pełen luksusowych odcieni nawiązujących do metali szlachetnych. Złoto i srebro jest dzisiaj łączone z bielą, szarością i czernią. Dekoruje przede wszystkim ściany zarówno pod postacią wieloformatowych gresów, jak i mniejszych płytek. Każda z tych możliwości jest dobra, jeśli wybierzesz wysokiej jakości produkty o ponadczasowej estetyce.

 

Jeśli kobiecość to dla ciebie właśnie glamour, zakochasz się w złotych, szklanych cegiełkach Ceramstic. Golden Brick ma wymiary 30 × 15 cm i można z jej pomocą układać urocze mozaiki w łazienkach, salonach czy sypialniach. Efekt postarzania sprawia, że nie ma tutaj mowy o żadnej przesadzie ani tym bardziej kiczu. 

 

A co z diamentami? Ten motyw stworzysz dzięki płytkom Tilt Square w białym i czarnym kolorze. Ułóż je we wzór szachownicy, by przenieść się do baśniowej Krainy Czarów lub potraktuj jako romby, co w efekcie będzie przypominać właśnie diamentową mozaikę. W takim otoczeniu wystarczy tylko rozłożyć się na pikowanej kanapie i popijać drinka. Koniecznie z kryształowej słomki!

Ceramstic

Płytki Ceramiczne.

Bez przesady…

 

Krótko, zwięźle i na temat. Bez zbędnych dodatków. Stonowanie. Elegancko. Choć kobiety mają skłonności do przesady (sama jestem jedną z nich ;)), to akurat w przypadku urządzania wnętrz należy im oddać to, że potrafią podążać za minimalistycznym trendem. Czy wciąż jest na topie? Oczywiście. Dzisiejszy ascetyzm zezwala jednak na drobne odstępstwa od reguły, byśmy czuli się jak w przytulnym domu, a nie muzeum.

 

Dlatego ścienne czy podłogowe dekoracje powinny być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. W tym miejscu warto wspomnieć o płytach Coriento marki Ceramstic. Odwzorowują motyw marmuru na białym tle. To glazury i gresy o prostokątnych wymiarach 60 × 30, 60 × 60 oraz 120 × 60 cm. Wzory imitujące kamień naturalny są subtelne, ale nie można im odmówić charakteru.

 

Wybierz jeden z modeli – White, Gold lub Blue albo zapomnij na moment o wszystkich zasadach mówiących o spójności i zabaw się w kompozytora wielobarwnych aranżacji. Czy to wciąż minimalizm? Tak. W kobiecej odsłonie 🙂 

Napisany przez
Więcej od Julia
Domowe sposoby na mycie podłóg — sprawdź nasze propozycje
Domowe sposoby na mycie podłóg to skuteczne i tanie rozwiązanie na piękne...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *