Okno na świat – podpowiadamy, jakie wybrać

okpol-01-homeandlife

Z tego artykułu dowiesz się:

Wybór okien do domu to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. W końcu okno to element na długie lata. Ja sprawdziłam, co trzeba wziąć po uwagę, by podjąć jak najlepszą decyzję.

okpol-02-homeandlife

Krok pierwszy – rady w punkcie sprzedaży

Wybór nie jest łatwy. Dobrze więc skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy. Na początek można odwiedzić kilka punktów sprzedaży, gdzie porozmawiasz o tym, jakich okien potrzebujesz. Dzięki temu poznasz różne systemy otwierania, materiały czy systemy zabezpieczeń. Bardziej orientując się w specjalistycznych kwestiach, łatwiej będzie nam podjąć decyzję, jakie okno wybrać.

okpol-03-homeandlife

Wygląd czy parametry – jak wybrać profil okienny?

Jednym z najważniejszych wyborów jest profil okienny. Ma on nie tylko właściwości praktyczne, ale także estetyczne. To od profilu okiennego i materiału, z jakiego jest wykonany, zależy wygląd okna. Producenci wprowadzają więc różne kształty i kolory, aby trafić w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów.

Chyba najpopularniejszym obecnie materiałem jest PCV. Okna takie cechują się dużym zatrzymaniem ciepła. Im szerszy profil wybierzemy, tym mniej ciepła będzie uciekać z naszego domu. To ważne szczególnie ze względu na to, że w naszym klimacie więcej dni w roku niestety jest zimnych.


Okna dachowe

Szukasz okna dachowego?


Drewniane ramy okienne z pewnością dodają stylu wnętrzom. Dzięki nim pomieszczenia zyskują klimat i ciepły wygląd. Jest jednak wada takiego rozwiązania, ponieważ drewniane profile trzeba co jakiś czas konserwować. Na szczęście producenci znaleźli na to rozwiązania i tworzą ramy drewniano-aluminiowe, które są trwalsze.

Można znaleźć także profile wykonane z samego aluminium. Materiał ten wykorzystywany jest najczęściej w oknach o dużych powierzchniach. Zwykle nie są one otwierane lub otwiera się je przesuwnie. Sprawdzają się zatem w przeszklonych ścianach.

okpol-04-homeandlife

Szyby – im więcej tym lepiej?

Pakiet szybowy jest równie ważny jak profil. Mimo tego, że jest praktycznie niewidoczny i od niego nie zależy estetyka okna. Mają one jednak związek z temperaturą w naszym domu. Standardowe okna są dwuszybowe. Polecane są jednak pakiety trzyszybowe, które mają lepsze parametry cieplne. Dzięki temu ciepło z naszego mieszkania nie będzie uciekało na zewnątrz.

okpol-05-homeandlife

Okno dachowe – idealne rozwiązanie na poddaszu

Wybór okna dachowego wbrew pozorom także nie jest łatwy. Jest wiele rodzajów, więc warto dobrze zastanowić się przed zakupem. Zwrócić uwagę możemy na to, jak wysoko w mieszkaniu jest okno. Niżej montujemy uchylno-obrotowe, bo dzięki temu łatwiej będzie nam do niego podejść, gdy je otworzymy. Jego skrzydło nie będzie przeszkadzać. Z kolei, jeśli musimy przechodzić pod oknem, lepiej wybrać obrotowe.


Okno na poddasze

Chcesz mieć widok na niebo?


Odpowiedni model okna dachowego nie tylko doświetli nasze pomieszczenie. Wygląd i zaaranżowanie sprawi, że wnętrze zyska niepowtarzalny wygląd. Możemy wybrać duże okno, żeby doświetlić pokój w jednym miejscu lub kilka mniejszych, aby światło było równomiernie rozmieszczone.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup okna dachowego, szeroką ofertę znajdziesz TUTAJ.

A jeśli szukasz produktu do umycia swoich okien bez smug, przeczytaj mój poprzedni artykuł o niezawodnych środkach do sprzątania: Kilka psiknięć i mieszkanie posprzątane.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Jedno urządzenie niejedną ma funkcję… Testujemy wirówkę do sałaty
Przygotowywanie posiłków dla mnie to bardzo przyjemna praca. Ale nie zawsze tak...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!