Okno na świat – podpowiadamy, jakie wybrać

okpol-01-homeandlife

Z tego artykułu dowiesz się:

Wybór okien do domu to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. W końcu okno to element na długie lata. Ja sprawdziłam, co trzeba wziąć po uwagę, by podjąć jak najlepszą decyzję.

okpol-02-homeandlife

Krok pierwszy – rady w punkcie sprzedaży

Wybór nie jest łatwy. Dobrze więc skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy. Na początek można odwiedzić kilka punktów sprzedaży, gdzie porozmawiasz o tym, jakich okien potrzebujesz. Dzięki temu poznasz różne systemy otwierania, materiały czy systemy zabezpieczeń. Bardziej orientując się w specjalistycznych kwestiach, łatwiej będzie nam podjąć decyzję, jakie okno wybrać.

okpol-03-homeandlife

Wygląd czy parametry – jak wybrać profil okienny?

Jednym z najważniejszych wyborów jest profil okienny. Ma on nie tylko właściwości praktyczne, ale także estetyczne. To od profilu okiennego i materiału, z jakiego jest wykonany, zależy wygląd okna. Producenci wprowadzają więc różne kształty i kolory, aby trafić w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów.

Chyba najpopularniejszym obecnie materiałem jest PCV. Okna takie cechują się dużym zatrzymaniem ciepła. Im szerszy profil wybierzemy, tym mniej ciepła będzie uciekać z naszego domu. To ważne szczególnie ze względu na to, że w naszym klimacie więcej dni w roku niestety jest zimnych.


Okna dachowe

Szukasz okna dachowego?


Drewniane ramy okienne z pewnością dodają stylu wnętrzom. Dzięki nim pomieszczenia zyskują klimat i ciepły wygląd. Jest jednak wada takiego rozwiązania, ponieważ drewniane profile trzeba co jakiś czas konserwować. Na szczęście producenci znaleźli na to rozwiązania i tworzą ramy drewniano-aluminiowe, które są trwalsze.

Można znaleźć także profile wykonane z samego aluminium. Materiał ten wykorzystywany jest najczęściej w oknach o dużych powierzchniach. Zwykle nie są one otwierane lub otwiera się je przesuwnie. Sprawdzają się zatem w przeszklonych ścianach.

okpol-04-homeandlife

Szyby – im więcej tym lepiej?

Pakiet szybowy jest równie ważny jak profil. Mimo tego, że jest praktycznie niewidoczny i od niego nie zależy estetyka okna. Mają one jednak związek z temperaturą w naszym domu. Standardowe okna są dwuszybowe. Polecane są jednak pakiety trzyszybowe, które mają lepsze parametry cieplne. Dzięki temu ciepło z naszego mieszkania nie będzie uciekało na zewnątrz.

okpol-05-homeandlife

Okno dachowe – idealne rozwiązanie na poddaszu

Wybór okna dachowego wbrew pozorom także nie jest łatwy. Jest wiele rodzajów, więc warto dobrze zastanowić się przed zakupem. Zwrócić uwagę możemy na to, jak wysoko w mieszkaniu jest okno. Niżej montujemy uchylno-obrotowe, bo dzięki temu łatwiej będzie nam do niego podejść, gdy je otworzymy. Jego skrzydło nie będzie przeszkadzać. Z kolei, jeśli musimy przechodzić pod oknem, lepiej wybrać obrotowe.


Okno na poddasze

Chcesz mieć widok na niebo?


Odpowiedni model okna dachowego nie tylko doświetli nasze pomieszczenie. Wygląd i zaaranżowanie sprawi, że wnętrze zyska niepowtarzalny wygląd. Możemy wybrać duże okno, żeby doświetlić pokój w jednym miejscu lub kilka mniejszych, aby światło było równomiernie rozmieszczone.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup okna dachowego, szeroką ofertę znajdziesz TUTAJ.

A jeśli szukasz produktu do umycia swoich okien bez smug, przeczytaj mój poprzedni artykuł o niezawodnych środkach do sprzątania: Kilka psiknięć i mieszkanie posprzątane.

Napisany przez
Więcej od HomeandLife
Czy meble łazienkowe mogą być stylowe i praktyczne?
Meble łazienkowe - jakie wybrać, by były nie tylko estetyczne, ale i...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *