Sprawdź domowe sposoby na mycie podłóg

mycie-podlog

Domowe sposoby na mycie podłóg to skuteczne i tanie rozwiązanie na piękne panele, czy też płytki. Specjalistyczne środki są dosyć kosztowne i niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić, a ciągły widok smug może przyprawiać o dreszcze, dlatego dzisiaj pomogę Ci skutecznie wyczyścić podłogę za pomocą produktów, które każdy ma w swojej szafce.

Z tego artykułu dowiesz się:

Piękne i lśniące panele

mycie-paneli

Obecnie na rynku królują panele. Większość z nas decyduje się właśnie na ten element wykończenia wnętrz, twierdząc, że będzie on ładnie wyglądał bez większego nakładu pracy. Po czasie okazuje się jednak, iż jest to błąd. Dlaczego? Smugi i ślady po stopach to klasyk. Jak więc myć podłogę z paneli, aby była piękna i lśniąca?
Podłogę z paneli powinno się myć w dość specyficzny sposób, czyli zgodnie z ich ułożeniem. Nie możemy machać mopem w każdą możliwą stronę. W ten sposób nie unikniemy smug. Domowe sposoby na mycie podłóg także mogą okazać się tutaj rozwiązaniem idealnym. Do mycia paneli świetnie sprawdza się ocet. Wystarczą już 2 łyżki octu rozpuszczone w 5 litrach wody. Ta magiczna mikstura nada blasku i usunie wszelkie smugi.

Domowe sposoby na mycie podłóg - cytryna na płytki może zdziałać cuda

mycie-kafelek

Płytki ceramiczne wybierane są ze względu na fakt, że są one dużo łatwiejsze w czyszczeniu od pozostałych opcji wyboru. Tutaj jednak ogromne znaczenie odgrywa nie tylko wybrany środek czyszczący, ale także mop. O tym, jaki mop wybrać przeczytasz w artykule: “Mycie podłogi od strony technicznej – sprzęt i produkty”, gdyż sprzęt także ma znaczenie.

Jakie domowe sposoby na mycie podłóg sprawdzą się w przypadku płytek czy też kafelek? Tego typu podłoga idealnie czyści się pod wpływem wszelkiego rodzaju środków o kwasowym odczynie. Stąd też rozwiązanie jest jedno: cytryna. Potrzebna Ci będzie jedynie woda i odrobina soku z cytryny. Nie tylko Twoje ceramiczne płytki na tym skorzystają, ale także fugi Ci za to podziękują.

Soda oczyszczona zadba o Twoje drewniane podłogi

Drewniana podłoga jest najcięższa do utrzymania w czystości. Wymaga ona specjalnego traktowania. Nadmiar wilgoci może powodować pęcznienie i uszkodzenia podłogi, dlatego kluczowe jest, aby ograniczyć użycie wody do minimum. W tym przypadku nie wszystkie domowe sposoby na mycie podłóg się sprawdzą. Unikaj octu jak ognia. Może on zniszczyć warstwę chroniącą drewno.

Soda oczyszczona to produkt, dzięki któremu pozbędziesz się ciężkich do usunięcia plam. Pamiętaj jednak, że można stosować ją jedynie miejscowo. Po dokładnym umyciu podłogi samą wodą nałóż na plamy odrobinę sody oczyszczonej, a następnie całość zetrzyj. Po plamach nie będzie śladu. Po wszystkim możesz natrzeć ją delikatnie oliwą z oliwek, aby ją zabezpieczyć i nadać blasku.

Domowe sposoby na mycie podłóg mogą okazać się zbawienne, gdy mamy dość smug i zacieków. Jest to rozwiązanie, które będzie skuteczne, ale przede wszystkim nie będzie kosztowne, gdyż większość z potrzebnych przedmiotów znajdziesz w swojej szafce kuchennej. Wypróbuj, a sam się przekonasz, że warto.

Napisany przez
Więcej od Sandra Zielińska
AllWall
Dekoracje do wnętrz firmy AllWall pomagają pasjonatom i amatorom wnętrz, którzy chcą...
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *