Wiecznie modne firany i zasłony, czyli urządzamy wnętrze w 3 stylach

Glamour, Skandynawia, czy trend inspirowany naturą? Dekoracja okna nie jest wcale taką prostą sztuką. Odpowiedni dobór materiałów, kolorystyki i wzornictwa potrafi zdefiniować styl wnętrza.

Dzisiaj przedstawię ci kilka propozycji, które stworzą w twoim domu elegancki klimat glamour, minimalistyczny, skandynawski sznyt oraz nowoczesną wizję inspirowaną motywami nawiązującymi do natury. Tutaj liczą się cechy charakterystyczne każdego ze stylów, które warto znać. Niezbędne zasłony i firany kupisz w sklepie internetowym Wisan.

Z tego artykułu dowiesz się:
– jak stworzyć klimat glamour?
– jakie naturalne motywy są w modzie?
– czy się charakteryzuje trend skandynawski?

Kontrastowy glamour

Blask i kontrasty! Okienne dekoracje w stylu glamour to przede wszystkim różne faktury tkanin, błyszczące detale i opozycyjne barwy. A co może być bardziej kontrastowego niż biel i czerń? Zasłony i firany w tych odcieniach, przetykane srebrnymi lub złotymi nićmi są kwintesencją tego klimatu. Szarość również pasuje do tego stylu, jeśli postawisz na zaciemniającą zasłonę o subtelnym połysku. Gładka tkanina przypominająca welur doskonale oddaje ekskluzywny klimat wnętrza. Znajdziesz ją oczywiście na stronie Wisan.

Potrzebujesz konkretnych inspiracji? Spójrz na hollywoodzkie gwiazdy lat 40-tych i 50-tych. Przepych, splendor, lśniące dodatki i dekoracje. Klasyczne kolory to coś, w czym styl glamour kocha się najbardziej.

Przyjaźń z Matką Ziemią

Roślinne motywy są obecnie pożądane… wszędzie! Tapety na ścianę, poszewki na poduszki, płytki ceramiczne, nawet materiał, którym są obite meble. Świat oszalał na punkcie trendu inspirowanego naturą. A temu szaleństwu przeuroczo uległy też okienne dekoracje. Radzę jednak zrezygnować z drobnych wzorów, które mocno obciążą aranżację. Lepiej sprawdzą się duże, nieregularne motywy przypominające dżunglę i orientalną roślinność. Mile widziane są oczywiście zielenie, ale też wszystkie inne kolory występujące naturalnie w przyrodzie. W sklepie Wisan znalazłam gotową zasłonę Lessy A z przepięknym, roślinnym motywem.

Taka zasłona to mocny akcent wnętrza. Zadbaj, by stanowiła jego główną ozdobę i nie doprowadzaj do zagracenia pomieszczenia przez niepotrzebne bibeloty. Niech rządzi jeden, za to zdecydowany, intensywny dodatek.

Wisan

Wiecznie modne firany i zasłony

Skandynawski twist

Nazywa się go północnym minimalizmem. Styl skandynawski to przede wszystkim otwarte, jasne przestrzenie, w których królują stonowane kolory. Jak stworzyć okienną dekorację w tym klimacie?

Zacznę właśnie od barw, na które warto postawić. Firany i zasłony niech skąpią się w bieli, szarości i beżach. Spójrz tylko na propozycję Wisan – zasłona Welur Morandi Jasny Beż to kwintesencja harmonii. Pożądane są też subtelne pastele, a bardziej odważni decydują się na wprowadzenie jednego, intensywnego koloru. Na przykład granatu czy pomarańczy. Trzeba to jednak robić z głową – skandynawski styl preferuje harmonię. Bez niej traci swoją główną cechę charakterystyczną. Wiesz, o co mi chodzi – kiedy wchodzisz do wnętrza urządzonego według tych zasad od razu wiesz, jaki to styl.

Napisany przez
Więcej od Julia
Ellegance
Ogrody zimowe, Zadaszenia Tarasów, Pergole Tarasowe, Zabudowy basenów
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *