Wiecznie modne firany i zasłony, czyli urządzamy wnętrze w 3 stylach

Glamour, Skandynawia, czy trend inspirowany naturą? Dekoracja okna nie jest wcale taką prostą sztuką. Odpowiedni dobór materiałów, kolorystyki i wzornictwa potrafi zdefiniować styl wnętrza.

Dzisiaj przedstawię ci kilka propozycji, które stworzą w twoim domu elegancki klimat glamour, minimalistyczny, skandynawski sznyt oraz nowoczesną wizję inspirowaną motywami nawiązującymi do natury. Tutaj liczą się cechy charakterystyczne każdego ze stylów, które warto znać. Niezbędne zasłony i firany kupisz w sklepie internetowym Wisan.

Z tego artykułu dowiesz się:
– jak stworzyć klimat glamour?
– jakie naturalne motywy są w modzie?
– czy się charakteryzuje trend skandynawski?

Kontrastowy glamour

Blask i kontrasty! Okienne dekoracje w stylu glamour to przede wszystkim różne faktury tkanin, błyszczące detale i opozycyjne barwy. A co może być bardziej kontrastowego niż biel i czerń? Zasłony i firany w tych odcieniach, przetykane srebrnymi lub złotymi nićmi są kwintesencją tego klimatu. Szarość również pasuje do tego stylu, jeśli postawisz na zaciemniającą zasłonę o subtelnym połysku. Gładka tkanina przypominająca welur doskonale oddaje ekskluzywny klimat wnętrza. Znajdziesz ją oczywiście na stronie Wisan.

Potrzebujesz konkretnych inspiracji? Spójrz na hollywoodzkie gwiazdy lat 40-tych i 50-tych. Przepych, splendor, lśniące dodatki i dekoracje. Klasyczne kolory to coś, w czym styl glamour kocha się najbardziej.

Przyjaźń z Matką Ziemią

Roślinne motywy są obecnie pożądane… wszędzie! Tapety na ścianę, poszewki na poduszki, płytki ceramiczne, nawet materiał, którym są obite meble. Świat oszalał na punkcie trendu inspirowanego naturą. A temu szaleństwu przeuroczo uległy też okienne dekoracje. Radzę jednak zrezygnować z drobnych wzorów, które mocno obciążą aranżację. Lepiej sprawdzą się duże, nieregularne motywy przypominające dżunglę i orientalną roślinność. Mile widziane są oczywiście zielenie, ale też wszystkie inne kolory występujące naturalnie w przyrodzie. W sklepie Wisan znalazłam gotową zasłonę Lessy A z przepięknym, roślinnym motywem.

Taka zasłona to mocny akcent wnętrza. Zadbaj, by stanowiła jego główną ozdobę i nie doprowadzaj do zagracenia pomieszczenia przez niepotrzebne bibeloty. Niech rządzi jeden, za to zdecydowany, intensywny dodatek.

Wisan

Wiecznie modne firany i zasłony

Skandynawski twist

Nazywa się go północnym minimalizmem. Styl skandynawski to przede wszystkim otwarte, jasne przestrzenie, w których królują stonowane kolory. Jak stworzyć okienną dekorację w tym klimacie?

Zacznę właśnie od barw, na które warto postawić. Firany i zasłony niech skąpią się w bieli, szarości i beżach. Spójrz tylko na propozycję Wisan – zasłona Welur Morandi Jasny Beż to kwintesencja harmonii. Pożądane są też subtelne pastele, a bardziej odważni decydują się na wprowadzenie jednego, intensywnego koloru. Na przykład granatu czy pomarańczy. Trzeba to jednak robić z głową – skandynawski styl preferuje harmonię. Bez niej traci swoją główną cechę charakterystyczną. Wiesz, o co mi chodzi – kiedy wchodzisz do wnętrza urządzonego według tych zasad od razu wiesz, jaki to styl.

Napisany przez
Więcej od Julia
Aurora
Nowoczesne Oświetlenie Wewnętrzne i Zewnętrzne.
Czytaj więcej
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *