Złote oświetlenie we wnętrzach — z czym je łączyć i jak dekorować?
Złoto kojarzy się z luksusem. Jednak jest dla niego miejsce nie tylko w pałacach. Doskonale sprawdza się nawet w minimalistycznych wnętrzach. Wybrałam dla ciebie kilka ciekawych propozycji oświetlenia, które świetnie wpisują się w różne style. Wszystkie pochodzą z jednego sklepu internetowego — Lampy na czasie.
Z tego artykułu dowiesz się:
– w jakich wnętrzach sprawdzą się złote lampy?
– jakie 5 lamp warto poznać bliżej?
– z czym łączyć złote oświetlenie?
Złote lampy w twoim domu
Pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy myślimy o złotym oświetleniu to styl glamour. Jest bogaty, pełen luksusowych dodatków i kolorów kojarzących się z kobiecością oraz przepychem. Pikowane fotele, błyszczące dekoracje i złote lampy można śmiało ze sobą komponować. Warto jednak pamiętać, że umiar jest pożądany w każdych okolicznościach.
Oświetlenie w luksusowym kolorze złota doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Tutaj liczy się wysoka jakość i funkcjonalność oraz proste formy. Można je przełamać ekskluzywnym odcieniem.
Złote lampy wpisują się też w nowoczesne i klasyczne trendy. Czasami warto łamać schematy i iść za tropem intuicji. Jeśli podoba ci się konkretna forma oświetlenia, ale nie masz pewności, czy pasuje do twojego mieszkania, nie bój się ryzykować. To twój komfort i dobre samopoczucie są najważniejsze.
TOP 5 - Lampy na czasie
Tworząc to zestawienie myślałam o uniwersalnym oświetleniu, które z jednej strony zachwyca wyjątkowym wykonaniem, a z drugiej jest ponadczasowe i nie gryzie się z innymi elementami wystroju. Poznaj 5 propozycji, które znalazłam w sklepie internetowym Lampy na czasie.
Moje pierwsze skojarzenie — choinkowe bombki! A że jestem miłośniczką świątecznej atmosfery, to cudeńko wpadło mi w oko. Lampa jest eteryczna, ma kobiecą energię i nietuzinkowy kształt. Klosze w kształcie kul wspaniale współgrają ze złotymi fragmentami.
Elegancka, nowoczesna, jedyna w swoim rodzaju. Minimalistyczna, ale z charakterem. Dokładanie takie oświetlenie świetnie spisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. Warto zawiesić ją na przykład nad stołem w jadalni, by stworzyć wykwintną atmosferę podczas posiłków z bliskimi.
Możesz samodzielnie regulować jego wysokość, więc sprawdzi się w pomieszczeniach o różnych kubaturach. Jest solidnie wykonany i niezwykle elegancki. Potraktuj go jako główną ozdobę wnętrza. Pokój, w którym zawiśnie ten żyrandol nie potrzebuje już innych, zwracających na siebie uwagę dodatków.
Wracam do moich ulubionych kul. Tym razem widzisz je w formie żyrandola. Białe, przyjemne dla oka klosze w połączeniu ze złotymi elementami prezentują się zjawiskowo. To propozycja nie tylko do salonów czy sypialni. Doskonale podkreśli stylowe gabinety kosmetyczne czy biura, w których warto zachwycić klientów oryginalnym designem.
Nie bez powodu otrzymała tę nazwę. Efektowna fala stworzona z kulistych elementów to nieoczywiste rozwiązanie, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Kule przymocowane do mosiężnej listwy wyglądają różnie w zależności od tego, z której strony się na nie spojrzy. Prawda, że to wyjątkowa forma oświetlenia?
W jakim towarzystwie najlepiej czują się złote lampy?
Jak już doskonale wiesz po zapoznaniu się z wybranymi lampami, złoto fantastycznie komponuje się z bielą. Wspaniale łączy się też z surową czernią tworząc wyrafinowaną całość. Możesz je zestawiać również z modną, butelkową zielenią, granatem, czerwienią i grafitem. Okazuje się, że złoto jest nie tylko luksusowe, ale też uniwersalne. Aranżując wnętrze zwracaj uwagę na to, by wybrać dwa, maksymalnie trzy kolory, które nie będą się ze sobą „gryźć”. Ten ponadczasowy odcień jest na tyle piękny, że nie ma potrzeby dokładania mnóstwa innych barw, by uzyskać satysfakcjonujący efekt.